Dlho meškajúca druhá etapa obchodného centra pri bratislavských Zlatých pieskoch je sčasti otvorená. Popri oslavách piateho výročia Shopping Palace otvorili aj prvú predajňu elektroniky v centre – Technomarket. Nachádza sa na okraji rozšírenej časti medzi prázdnymi priestormi.

Prvá veľká predajňa bulharského reťazca v metropole má 2 600 štvorcových metrov a ponúka bielu aj čiernu techniku. V nákupnom centre ide o prvú elektroniku, ktorá môže do slabo navštevovaných priestorov pritiahnuť ďalších návštevníkov.

Veľkú časť rozšírenia Palace otvorili len kvôli Technomarketu, zvyšné obchodné jednotky sú stále zabednené. Na ďalšie poschodie, i do plánovaného foodcourtu zatiaľ nie je prístup, návštevník musí kvôli predajni elektroniky prejsť prázdnymi chodbami. Druhou možnosťou je zaparkovať v už otvorenej parkovacej garáži, ktorá sa nachádza práve v druhej etape.

Otvorenie druhej etapy sa má odsúvať kvôli pomalému uzatváraniu zmlúv s budúcimi nájomníkmi. Rakúska developerská spoločnosť Soravia pôvodne otvorenie avizovala na tohtoročnú jeseň, neskôr sa termín presúval na jar 2010. Podľa aktuálnych informácií TRENDreality.sk je však reálnejšia budúcoročná jeseň.

Časť Palace II otvorili. Bez nájomníkov

Reťazec Technomarket pravdepodobne chcel mať otvorené ešte pred Vianocami tak, aby využil na tržby najbohatšie mesiace v roku. Prvú slovenskú pobočku otvorili minulý rok v trnavskom centre Storeland vedľa Baumaxu, neskôr otvárali malý showroom na Krasovského v Petržalke.

Ambície hovorili o šiestich predajniach do konca roka 2009 a ďalších štyroch v nasledujúcom roku. Firma chcela objemom plochy prerásť aj slovenskú jednotku – Nay. Technomarket na slovenskom trhu zastrešuje spoločnosť ibn Electronics, s.r.o.

Časť Palace II otvorili. Bez nájomníkov

Časť Palace II otvorili. Bez nájomníkov

Foto – Ľuboš Mistrík