K zámeru spoločnosti Fundus project, ktorá predložila projekt, doručili pripomienky magistrát Bratislavy aj mestská časť Petržalka, ministerstvo životného prostredia po zapracovaní aktuálne plány developera odsúhlasilo.

Na okraji Petržalky tak má vzniknúť na ploche takmer 90-tisíc štvorcových metrov nová štvrť – polyfunkčná zóna neďaleko rakúskych hraníc, perspektívne s napojením na železničnú trať aj diaľnicu.

Výstavba rámcovo rozdelená do štyroch etáp má trvať do roku 2024. Ide o územie takzvaného IV. rozvojového kvadrantu mesta. Lucron tu kreslil dva varianty projektu, realizovať sa má druhý z nich s vyšším podielom zelene.

V projekte eventová hala či škôlka

Kopčianska Juh je projektovaná ako polyfunkčný komplex s primárnou funkciou bývania. Dominovať budú nízkopodlažné bytové domy, v menšej miere mestské vily. Zastúpené sú aj objekty na prechodné ubytovanie – penzióny. V prípade bytových blokov hovorí developer o polouzavretých U-formách.

Organizácia obytného územia je riešená s cieľom formovania obytných plôch do voľných mestských solitérov a blokov s nezastavanými verejnými alebo poloverejnými priestormi so zeleňou, pochôdznymi plochami s detskými alebo multifunkčnými ihriskami doplnenými o vodné prvky a drobnú architektúru.

V severnej časti sa počíta s 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa