„Dôvodom modernizácie najstaršej časti Avionu, ktorá má trinásť rokov, je najmä jej existujúci dizajn. V uplynulých troch rokoch sme investovali do vynovenia stravovacieho priestoru rýchleho občerstvenia, garáží, ihrísk či klziska,“ hovorí riaditeľka nákupného centra Andrea Aujeská.

Od posledného rozšírenia v roku 2012 centrum investovalo do projektov modernizácie celkovo vyše 1,1 milióna eur. Najstaršia časť centra získa v aktuálnej fáze nový dizajn, vrátane nových podláh.

Modernizácia bratislavského nákupného centra sa začala vo februári tohto roka a skončí v októbri. Prestavba najstaršej časti centra sa bude vykonávať počas plnej prevádzky, tak aby návštevníci nepocítili obmedzenia. „Rekonštrukčné práce budú prebiehať mimo otváracích hodín centra, a to výhradne v nočných hodinách,“ dodáva manažér projektu Andrej Dvorský.

Spoločnosť Ikea Centres je novou globálnou spoločnosťou Ikea Group so zameraním na nákupné centrá. Firma plne vlastnená Ikea Group zlúči existujúce nákupné centrá v Rusku, Európe a Číne do jednej skupiny.

Bratislavský Avion prejde po 13 rokoch modernizáciou

Avion po modernizácii Zdroj: Ikea Centres Slovensko

Spolu jej tak bude patriť 46 nákupných centier a 4 retail parky v jedenástich krajinách s celkovou rozlohou presahujúcou tri milióny štvorcových metrov prenajímateľnej plochy. Nákupné centrá budú v niektorých krajinách naďalej pôsobiť pod miestnymi menami, príkladom je Mega v Rusku, Livat v Číne alebo niektoré existujúce značky v Európe.

Modernizácia centier je na Slovensku čoraz populárnejšia. Prestavbou za 15,5 milióna eur prechádza bratislavský Aupark, kde doposiaľ najvýraznejšou zmenou boli zreorganizované a zrekonštruované podzemné garáže. Aktuálne je to kompletná premena vstupného átria spojená s nahradením veľkého schodiska eskalátormi.

Ešte skôr vynovili chodby a obmenili niekoľko nájomníkov v obchodnom centre Polus pri Kuchajde. Menšími zmenami prechádza aj Shopping Palace na Zlatých pieskoch, naopak rozsiahlu modernizáciu spojenú aj zmenami vnútorných dispozícií absolvovali alebo ešte len absolvujú štyri nákupné centrá Max.