Prebiehajúca rekonštrukcia bratislavského Auparku sa nemusí skončiť len vynovením vnútorných priestorov. Na internetovom diskusnom fóre SkyscraperCity.com sa objavili hodnoverné vizualizácie novej podoby spolu s novým názvom.

Prvý a najstarší slovenský Aupark je na nich v trochu pozmenenej podobe s novým názvom Park West**** ako aj s prístavbou a novým zovňajškom.

„Uvedený názov je len pracovnou verziou, nakoľko označuje vizualizácie pracovných dokumentov. V tejto chvíli nie je možné jednoznačne určiť, či v budúcnosti dôjde k zmene názvu nákupného centra Aupark Bratislava, alebo nie,“ informuje Rudolf Kuciak, manažér bratislavského Auparku.

Názov Aupark je menom pre celú sieť týchto centier na Slovensku a perspektívne aj v Českej republike z dielne developerskej firmy HB Reavis. Keďže však ten bratislavský predala medzinárodnej skupine Unibail-Rodamco, zmeniť meno môže byť logickým krokom.

Bratislavský Aupark môže byť Park West

Aupark - súčasná podoba Zdroj: HB Reavis

Na druhej strane práve v hlavnom meste má pomenovanie „Aupark“ zmysel kvôli rovnakému historickému názvu susediaceho Sadu Janka Kráľa. Tento projekt bol prvý, až neskôr sa rozšíril do ďalších slovenských miest.

Pracovné dokumenty naznačujú aj novú viacpodlažnú prístavbu v podobe parkovacieho domu umiestneného nad dopravným výjazdom na Nový most v smere z Einsteinovej ulice.

„Projekt obnovy centra je živým procesom, v ktorom vznikajú viaceré koncepcie. Všetky zámery prechádzajú ďalšou diskusiou s príslušnými orgánmi,“ bez ďalších podrobností vysvetľuje R. Kuciak. Podľa neho je hlavným cieľom skvalitnenie služieb centra.

Bratislavský Aupark prechádza postupnou modernizáciou od tohto roka. Prvou fázou bola kompletná rekonštrukcia podzemných garáží a zavedenie časovo obmedzeného parkovania. Nasledovala premena vstupnej recepcie a priestoru pri hlavnom vchode.

Bratislavský Aupark môže byť Park West

Diskusný príspevok o Park West Zdroj: SkyscraperCity.com

Väčším stavebným zásahom bude nahradenie súčasného schodiska v átriu pohyblivými schodmi ako aj otvorenie výhľadu na park v zadnej časti centra. Meniť sa majú aj vnútorné obklady, z ktorých väčšina má viac než desať rokov a sú tu od otvorenia centra.

Dochádza aj k väčšiemu sťahovaniu nájomcov či zrušeniu kaviarní na chodbách poschodí. Zmeny sa budú týkať aj food courtu. Pozrite si ďalšie plány i vizualizácie.