Hotel má vyrásť v rámci Bory Retail Zone, jednej z piatich častí 220-hektárových Borov (pozrite si schému štvrte ). Ťahá sa popri hlavnej komunikácii medzi mestskými časťami Lamač a Devínska Nová Ves od diaľnice D2.

Na mieste určenom pre ubytovacie zariadenie boli pôvodne plánované obchodné prevádzky Golf Gear a automobilový showroom. Developer celej štvrte Penta Real Estate prostredníctvom spoločnosti Bory mení zámer využitia pozemku medzi Decathlonom a pripravovanou predajňou nábytku Kika.

V Boroch vznikne pri obchodoch, bývaní či nemocnici aj hotel

Hotel D2 v Boroch Zdroj: Bory

Na ploche vyše 2 500 štvorcových metrov plánuje hotel s parkoviskom a zelenými plochami. Štúdio Architekti T+T navrhlo šesťpodlažnú budovu, ktorej vrchné podlažie je ustúpené a je na ňom strešná terasa s hygienickým zázemím. Skosený pôdorys sa prispôsobuje tvaru pozemku.

Počíta sa so 190 lôžkami v 95 dvojlôžkových izbách a 43 parkovacími miestami. Izby s kúpeľňou a vstupom na terasu budú na druhom až šiestom podlaží. Na prízemí je navrhnutý vestibul s recepciou, reštaurácia s barom a terasou pre 120 hostí a kuchyňa.

V suteréne bude 15 parkovacích stojísk, technické zariadenia a obslužné priestory. Pre hostí budú slúžiť dve schodiská a dva výťahy, tretí výťah bude slúžiť na prevoz zásob do kuchyne. Vjazd do suterénu je navrhnutý z juhozápadu, hlavný vstup do hotela na severovýchod. Vonkajšie parkovisko bude mať kapacitu 28 vozidiel.

„Špecializovať sa bude na klientelu, pri ktorej bude predpoklad viacnásobného prenocovania – z biznis oblasti,“ charakterizuje dokumentácia zameranie hotela, ktorý má na vizualizáciách pracovný názov Hotel D2.

V Boroch vznikne pri obchodoch, bývaní či nemocnici aj hotel

Hotel D2 v Boroch Zdroj: Bory

Reštaurácia kombinovaná s barom a letnou terasou s 80 miestami a vonkajším grilom má podľa zámeru vytvoriť podmienky na organizovanie eventov. V hoteli sa počíta aj s Relax Centrom s možnosťou požičiavania bicyklov a iného športového náčinia.

Predpokladaný termín začiatku výstavby je určený na september tohto roka. V takom prípade by hotel mal byť dokončený do konca roka 2020. Penta ako developer celej štvrte pripravuje jednotlivé pozemky až po územné rozhodnutie, predáva ich však investorom, ktorí stavajú projekty v retailovej zóne.

V Boroch vznikne pri obchodoch, bývaní či nemocnici aj hotel

Plánik retailovej zóny Borov Zdroj: Bory

Za osem rokov od začiatku výstavby vyrástla v novej štvrti kompletná infraštruktúra, päť samostatných prevádzok v retailovej zóne, nákupné centrum Bory Mall od samotnej Penty a prebieha výstavba prvej etapy bývania.

Pripravená je aj druhá bytová fáza, ďalšie samostatné obchodné prevádzky ako Kika, Asko, Ptáček, Siko, Dom snov či Autopolis, retail park, kancelárske a priemyselné prevádzky a nová nemocnica.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.