Projekt ma vyrásť na pozemkoch, ktoré sú z južnej a západnej strany ohraničené cestou III. triedy Bojnice – Nitrianske Rudno, z východu areálom kúpaliska a zo severu rozostavanými objektmi bazénov a iných stavieb. Projekt má podľa investora skvalitniť ponúkané služby v miestnych kúpeľoch.

„Spoločnosť Kúpele Bojnice sa rozhodla dobudovať a zlepšiť ubytovacie kapacity ako i ponúkané rehabilitačné a rekreačné služby v priestoroch areálu Kúpeľov a kúpaliska Čajka v Bojniciach,“ píše investor v zámere, ktorý posudzujú úrady.

V Bojniciach pripravujú jeden z najväčších hotelov na Slovensku

Pozemky, na ktorých má vyrásť nový hotelový komplex. Zdroj: EIA/Kúpele Bojnice

Wellness hotel Čajka má pozostávať z dvoch častí, keď blok A má tvoriť wellness časť a blok B samotný hotel. Prvý blok má mať podľa dokumentov dve nadzemné a jedno podzemné podlažie. V podzemí počíta investor s vybudovaním garáže pre 116 automobilov.   

Vo wellness časti má byť umiestených 10 bazénov, keď päť z nich má byť vonkajších. Podľa predbežných plánov by v areáli mal byť detský, relaxačný, plavecký, výukový, termálny a slaný bazén. „Na poschodí bude umiestnená stravovacia časť - kaviareň s cukrárňou a zázemím, sociálne zariadenia, kútik pre deti, priestor pre športovú aktivitu - miestnosť fitness, obchody a služby pre návštevníkov a hotelových hostí, loggie s ležadlami,“ píše sa v dokumentoch.

Budova, v ktorej bude situovaný samotný hotel, má mať päť nadzemných podlaží. Hotel má poskytnúť 340 lôžok. Celkové náklady vyčíslil investor na 45 miliónov eur.  So stavebnými prácami by chceli kúpele začať v marci budúceho roka, ich ukončenie je naplánované na rok 2020.