Realitný fond českej investičnej spoločnosti ZFP Investments kúpil stopercentný podiel v spoločnosti Dahlia W24, ktorá vlastnila kancelársku budovu blízko varšavského letiska. Jedným z dvoch akcionárov ZFP Investments je najstaršia slovenská správcovská spoločnosť IAD Investments. Predávajúcim bol belgický developer Ghelamco. Cenovka tohto medzinárodného obchodu bola pre kupujúceho ZFP Investments viac ako 1,5 miliardy českých korún (vyše 58 miliónov eur).

Za obchodom stála ako poradca spoločnosť MiddleCap Advisory, ktorej chairmanom a partnerom je známy podnikateľ Miroslav Výboh. Pre realitno-poradenskú firmu to nebola prvá skúsenosť s transakciou na poľskom realitnom trhu. Už v roku 2020 poskytla poradenské služby ako hlavný poradca IAD Investments pri kúpe budovy D48 vo Varšave. 

Kancelársky projekt ako dobrá kúpa

„Woloska 24 perfektne zapadá do nášho diverzifikovaného portfólia. Sme presvedčení, že z tejto vysoko kvalitnej budovy s renomovanými nájomcami budú naši podielnici profitovať,“ povedal člen predstavenstva ZFP Investments Peter Lukáč.

Administratívny komplex Woloska 24 v mestskom obvode Mokotów patrí do najvyššej kategórie kancelárskych budov A. Postavil ho v roku 2016 developer Ghelamco a jeho prenajímateľná plocha je 23,5 tisíc metrov štvorcových. Kancelárska budova disponuje vysokým štandardom udržateľnosti a získala najvyššie hodnotenie certifikácie BREEAM. K dispozícii je podzemné aj nadzemné parkovanie, ako aj parkovanie pre bicykle so šatňami a sprchami pre cyklistov. Budova je obsadená takmer na sto percent a medzi nájomcov patria spoločnosti Nest Bank, Arval Group, Hyundai či Teleperformance.