Pivovar ERB otvorili v Banskej Štiavnici v roku 2010 v zrekonštruovanej historickej budove v centre mesta, v takzvanom Zelenom dome.

Majiteľ pivovaru v lokalite investoval ďalej, zrekonštuoval aj bývalú synagógu, otvoril reštauráciu a kaviareň, ako aj riaditeľstvo spoločnosti. Vytvoril tak ucelený blok obnovených národných pamiatok.

Aj štyri mezonety

V roku 2016 sa majiteľ pivovaru Eduard Rada pustil aj do výstavby hotela, ktorý komplex piatich budov v pamiatkovej rezervácii starej Štiavnice doplní. Realizácii zámeru predchádzali dlhé debaty s pamiatkarmi.

Štvorhviezdičkový hotel vzniká v samom centre mesta za pobočkami Slovenskej sporiteľne a VÚB banky – cesta k nemu vedie pár krokmi z Radničného námestia.

Stavba mala byť podľa pôvodných plánov dokončená koncom roku 2017, no termíny sa posunuli. „Tým, že hotel budujeme v historickej časti Banskej Štiavnice, je jeho výstavba výrazne náročnejšia, aj na čas,“ hovorí pre TREND Reality E. Rada, ktorý v 90. rokoch vytvoril v pivovare vo Vyhniach známu pivnú značku Steiger. Svoj podiel vo firme neskôr odpredal a pred dekádou sa pustil do projektu vlastného pivovaru.

Na hoteli je ešte stále dosť práce, no jeho otvorenie chcú stihnúť na jar 2020. „Sme v štádiu budovania kompletného interiéru, vo vzorových izbách riešime vhodnosť návrhov dizajnéra aj funkčnosť. Paralelne s tým sa upravuje záhrada a svah, reštaurátori sa venujú exteriéru a interiéru historickej časti, ktorá je Národnou kultúrnou pamiatkou,“ priblížil E. Rada.

Hotel poskytne 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa