Priestory pre nové prevádzky vznikli na časti strešného parkoviska. „Upravili sme aj strešný vstup, ktorý sa posledné roky ukázal ako jeden z najvyužívanejších,“ dodáva manažér centra Tomáš Hollý.

V nových priestoroch pribudnú najmä značky pre rodiny s deťmi, ktoré doteraz centru chýbali. Okrem talianskej detskej módy Idexe, detského oblečenia a doplnkov do domácnosti Pepco, vynoveného hračkárstva Alltoys to bude aj drogéria Teta a rozšírená čínska reštaurácia Bambusová záhrada.

Celková prenajímateľná plocha banskobystrického nákupného centra tak narastie na 38 940 štvorcových metrov. Je tu vyše sto obchodov a multikino so šiestimi sálami.

V Banskej Bystrici otvoria rozšírenie nákupného centra Europa

Europa Shopping Center - dokončovanie rozšírenia Zdroj: Europa SC

V Europa SC v polovici októbra otvorili aj štvrtú slovenskú prevádzku francúzskeho reťazca so športovými potrebami Decathlon. Predajňa s plochou 1 700 štvorcových metrov vznikla na uvoľnenom priestore po zmenšení predajne Terno, ktorá bola v novom dizajne otvorená začiatkom septembra.

Väčšie zmeny prichádzajú po desiatich rokoch od otvorenia Europy. Za zhruba 80 miliónov eur ju postavila developerská spoločnosť VAV invest, ktorá je dnes v konkurze. Prvé moderné nákupné centrum v regióne po roku predala realitnej divízii medzinárodnej skupiny ING REIM, ktorú v roku 2011 kúpil súčasný majiteľ, CBRE Global Investors.

VAV postavil v susedstve centra aj rovnomennú 22-podlažnú administratívnu vežu, ktorú predal v roku 2012.