Nový foodcourt plánuje centrum otvoriť v lete 2018. Hypernova zatvorila predajňu s plochou 13 500 štvorcových metrov ku koncu minulého roka. Následne sa začala prestavba priestorov. Centrum počítalo s menšou plochou pre nový hypermarket a ohlásilo vybudovanie nových obchodov, 14 gastro prevádzok a detských herní.

Po otvorení Kauflandu odhalil Avion vizualizácie foodcourtu s rozlohou osemtisíc štvorcových metrov. Priestory navrhnuté architektonickou kanceláriou Pavla Suchánka prinesú okrem avizovaných gastro prevádzok aj detské ihriská a relaxačné zóny.

Avion ukázal nový foodcourt, ktorý otvorí v lete

Avion Shopping Park - vizualizácia nového foodcourtu Zdroj: Avion Shopping Park

Avion sa pri návrhu foodcourtu prispôsobil novým spotrebiteľským trendom. „Ľudí totiž čoraz viac do nákupných centier priťahujú nielen módne značky a služby, ale aj zaujímavé gastro prevádzky so širokou ponukou jedál. Snažíme sa príjemné stravovanie spojiť aj so zábavou, a preto budú súčasťou nového foodcourtu aj dva detské zábavné koncepty,“ približuje Andrej Dvorský, projektový manažér spoločnosti Ikea Centres Slovensko, ktorá vlastní a prevádzkuje nákupné centrum Avion.

Nový foodcourt má byť unikátny aj v rámci ostatných nákupných centier Avion v Európe. „Chceli sme vytvoriť netradičný foodcourt inšpirovaný polyfunkčným mestským prostredím s príbehom. Nový priestor je členitý, obsahuje perspektívu i optické klamy, má menšie časti určené na stretávanie sa aj pódium na prezentácie,“ opisuje návrh architekt Pavel Suchánek.

Súčasný foodcourt nahradia po otvorení nového ďalší nájomcovia z oblasti módy. Reštauračná zóna na prvom poschodí nad klziskom bude fungovať naďalej. Kaufland bol otvorený 16. novembra na ploche 5 700 m2, z ktorej predajná plocha tvorí 3 725 m2.

Avion ukázal nový foodcourt, ktorý otvorí v lete

Avion Shopping Park - vizualizácia nového foodcourtu Zdroj: Avion Shopping Park