Developer vráti mestu kúpené pozemky a samospráva zasa zaplatenú sumu 681-tisíc eur. Na to chce získať financie z dlhodobého účelového úveru, investorovi ich musí poslať do polovice septembra. Dôvodom odstúpenia od zmluvy sú stále problematické okolité pozemky, informuje agentúra SITA.
HB Reavis sa totiž v zmluve zo záveru roka 2008 zaviazal, že obchodné centrum postaví vtedy, keď získa aj ďalšie potrebné parcely vo vlastníctve štátu a v správe Slovenskej správy ciest. Tieto však v určenom termíne nezískal, od kúpnej zmluvy s mestom teda odstúpil.
Aupark v Trenčíne pripravujú už niekoľko rokov. Mal stáť na pešej zóne medzi Ulicami Kniežaťa Pribinu a Palackého. Developer ho dodnes prezentuje na svojej oficiálnej webstránke, počítal s prenajímateľnou plochou 10 100 m2 a 590 parkovacími miestami. Architektúru navrhlo renomované štúdio Benoy.
Trenčiansky obchod však podobne ako iné Auparky v slovenských mestách sprevádzali najmä problémy s dopravou a s tým súvisiaci nepokoj obyvateľov. Proti výstavbe sa konalo referendum, pre nízkú účasť neplatné, a protestovali aj pamiatkari. Nehovoriac o podmienkach pri riešení dopravy, ktoré výstavbu predražovali.
HB Reavis je jednou z najvýznamnejších slovenských developerských skupín, okrem obchodných centier postavila v krajine kancelárske veže, biznis centrá i logistické parky. V posledných rokoch expanduje do zahraničia, konkrétne Prahy, Varšavy, Budapešti, Londýna i Istanbulu. V Bratislave plánuje čoskoro začať stavať veľkolepý a dlho odkladaný projekt Twin City okolo autobusovej stanice.
Developer sa plánuje k téme Aupark vyjadriť v piatok, rovnako aj trenčiansky primátor.