Administratívna Astoria Palace na Hodžovom námestí v Bratislave privíta nájomníkov po prvom septembri tohto roka. V súčasnosti je podľa agentúry Media One, ktorá developera zastupuje, plne obsadená nájomníkmi.

Developerská skupina I.P.R. buduje Astoriu už takmer tri roky. Dokončenie stavby a sfunkčnenie priestorov pôvodne predpokladali na jar 2006. Neskôr sa termín posunul na koniec roka 2006, aby sa opäť oneskoril o pol roka. eTREND o posunoch 83497 target=blank>informoval pred niekoľkými mesiacmi.

Astoria v centre plne obsadená

Posledný sklz nastal podľa Media One v dôsledku dispozičných zmien, ktoré si vyžiadali sami nájomcovia. V súčasnosti na budove dokončujú fasády a montujú vnútorné technológie.

Budovu podľa informácií eTRENDU neobsadí jeden veľký nájomca, bude tu sídliť niekoľko menších. Medzi nimi by mala byť aj konzultačná spoločnosť Erst&Young. Cena za prenájom štvorcového metra kancelárií ostala vo výške 15 až 16 eur mesačne ako hovorili staršie informácie.

Projekt za približne sedemsto miliónov korún zahŕňa aj rekonštrukciu podchodu na námestí. V týchto týždňoch začali s odstraňovaním konštrukcií ako prípravou na odstránenie starých pohyblivých schodov. Stavba naďalej zaberá jeden jazdný pruh v smere na Námestie SNP.

Astoria Palace sľubuje po otvorení štyri a pol tisíca štvorcových metrov kancelárií. Na prízemí by mali byť kaviarne, obchody a zástavka mestskej hromadnej dopravy. Spoločnosť I.P.R. Slovakia má 80063 target=blank>veľkolepé plány aj s okolím bratislavskej Hlavnej stanice. Na Predstaničnom námestí by malo pribudnúť 200-tisíc m2 komerčných priestorov. Zároveň chce na Račianskom mýte postaviť trinásťpodlažnú kancelársku budovu. Využiteľná plocha by mala prevyšovať štyri tisíc štvorcových metrov.

Vizualizácia - I.P.R. Slovakia