Spoločnosť Tenzona Bratislava, s.r.o. pripravuje v Leviciach prestavbu Žižkových kasární na polyfunkčný projekt Army Palace. Má priniesť 87 bytov a 3 850 m2 komerčných priestorov. Ich časť zaberie hotel alebo ubytovňa so zhruba 60 lôžkami, zvyšok je určený pre obchody, služby a kancelárie.

Pod takmer celým komplexom sa má nachádzať podzemné parkovisko pre zhruba 100 áut. Army Palace sa má skladať z prestavaného objektu v tvare písmena L. Na jeho spodných dvoch podlažiach budú komerčné priestory. Zvyšné dve poschodia vrátane podkrovia zaberú byty.

Army Palace v Leviciach zabrzdili financie

Podľa investičného riaditeľa Tenzony Karla Kirscha nie sú síce objekty pamiatkovo chránené, no zachovajú si tvar vonkajšej fasády. Aj nová strecha si má zachovať pôvodný vzhľad a výšku. Z pôvodnej budovy ostanú iba obvodové múry.

Ďalším zrekonštruovaným objektom bude bývalý dôstojnícky dom vo vnútornej časti areálu, v ktorom by mal byť hotel. Ostatné dva bytové objekty postaví Tenzona nanovo. Mali by byť štvorpodlažné, jeden z nich s komerčnými priestormi na prízemí.

Objekt už má stavebné povolenie, výstavba mala pôvodne začať v novembri minulého roka. Investorovi sa však na práce za zhruba 7,5 milióna eur nepodarilo získať financovanie. Banky váhajú s poskytnutím úverov.

Army Palace v Leviciach zabrzdili financie

Projekt sa preto zastavil a investor zákazníkom vrátil zálohy na byty, ktoré dovtedy zazmluvnil. Byty sa predávali za približne 1 300 eur/m2 s DPH.

Žižkove kasárne majú približne 160-ročnú históriu. Od roku 1950 sú v rukách armády, ktorá v nich však v ostatnom desaťročí mala iba sklady. Mesto Levice ich získalo v roku 2003 za stotisíc korún. V roku 2006 ich predalo Tenzone.

Spoločnosť vznikla v roku 1990 a zaoberá sa hlavne konštruovaním a výrobou elektronických váhových systémov. Developerskej činnosti najmä v bytovej oblasti sa venuje už niekoľko rokov.

Vizualizácie - Tenzona