Do Vlčieho Hrdla, do bývalej montážnej haly rafinérky Slovnaft, sa nasťahuje kultúra. Po dvoch rokoch prác by na jar mala byť otvorená prvá časť Refinery Gallery, v ktorej by mohli vystavovať slovenskí aj zahraniční autori.

Neskôr bude otvorená kaviareň s terasou, na prízemí reštaurácia a predajné showroomy s dizajnérskymi produktmi. Do konca roku 2012 pribudne k hlavnej hale galérie ďalšia, ešte väčšia sála s tanečným parketom a veľký vestibul s možnosťou ich priameho prepojenia.

Plánovaná kapacita by mala dosiahnuť tisíc návštevníkov. Tí budú môcť bezplatne parkovať na vybudovaných parkovacích plochách. Priestor je dostupný aj MHD.

V areáli Slovnaftu vyrastie galéria

Priestory by mali slúžiť na koncerty, plesy, workshopy, či na rôzne konferencie a promo akcie. Stála expozícia priblíži históriu Slovnaftu, cez dobové fotografie rafinérky Apollo aj vystavením artefaktov z výrobných hál fabriky.

Rekonštrukcia a prevádzka celého objektu bola zverená tímu z Design factory, ktorý je pod hlavičkou Adom.M Studio, s.r.o. aj investorom celého projektu. Architektom projektu je Martin Paško.

Firma má s rekonštrukciami starých budov skúsenosti. Opravila Design factory na Bottovej ulici, kde sa za šesť rokov fungovania uskutočnili vyše tri stovky výstav, koncertov, firemných akcií či konferencií.

Vizualizácia – Adom.M Studio