Dokopy ide o pozemky s rozlohou 4,25 hektára nachádzajúce sa približne 50 kilometrov od Košíc na východe Slovenska. Výrobné a skladové priestory majú výmeru necelých 25 500 štvorcových metrov, neďaleko nich sa nachádza autobusová aj železničná stanica.

Areál, kde zatvorili výrobu Blu-Ray prehrávačov a rekordérov, DVD rekordérov a dosiek plošných spojov pre televízory, len v týchto mesiacoch, je plne funkčný. Postavili ho v roku 1952, v roku 2000 po príchode Japoncov prešiel kompletnou rekonštrukciou a o štyri roky na to aj dostavbou. Cena dosahuje 1,5 milióna eur.

Dôvodom odchodu Panasonicu z regiónu bol zmenšujúci sa trh záznamových zariadení v Európe, za čo môže najmä rozširujúci sa internet a klesajúce ceny služieb. Objem predaja krompašskej pobočky japonského gigantu za päť rokov klesol o viac ako polovicu bez zmenšenia celkového trhového podielu. Výrobca nepredpokladal, že by sa mal tento trend zmeniť.

Výroba v Krompacoch klesala od roku 2009, vlani sa dostala na hranicu ekonomickej efektivity. A kým v najlepších časoch mal podnik vyše 1 200 zamestnancov, pri ohlásení zatvorenia už len 659. Väčšinu z nich prepustila firma vlani, zvyšok plánuje túto jar.

Odchod Panasonicu ovplyvňuje aj jeho dodávateľov, čo môže ďalej zvýšiť počty ľudí bez práce. Vláda regiónu s vysokou nezamestnanosťou prisľúbila pomoc, no zatiaľ sa žiadny veľký nový investor nečrtá.