Rekonštrukcia podchodu a okolitých priestranstiev ide podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala podľa harmonogramu a platí avizovaný termín dokončenia uprostred tohto leta. Developerská spoločnosť Immocap Group ako investor projektu tvrdí, že ani nepriaznivé počasie a vytopenie podchodu nezastavilo práce.

Doteraz bola dokončená nová elektroinštalácia, rozvody vody, kanalizácia, vzduchotechnika, elektronická požiarna signalizácia a požiarne hydranty, ktoré doteraz v podchode neboli. Čiastočne sú realizované nátery proti graffiti, sumarizoval developer počas kontrolného dňa na stavbe.

Ako sa zmení Trnavské mýto? Na jeseň ho čakajú dve veľké súťaže

Podchod Trnavské mýto - vznikajúca obchodná pasáž Zdroj: TREND Reality

„Momentálne prebiehajú práce na východe k Istropolisu a k lekárni na Vajnorskej ulici, kompletizujeme výťahy, eskalátory, dokončujeme obkladové práce na stenách a stropoch, renovujeme schodiská a takmer dokončený je východ k Centralu,“ približuje obchodný riaditeľ Immocapu Slavomír Jankovič. Robia sa už aj výkopové práce na osadenie polozapustených kontajnerov a príjazdovú cestu pre zásobovanie pri východe na Istropolis.

Podchod bude pod stálou kontrolou

Ďalšie práce sa sústredia na povrchové úpravy, osadenie svietidiel, čistenie, penetrovanie a konzervovanie podlahy. Jednotliví nájomcovia tiež pracujú na svojich obchodných priestoroch. „Budeme mať 24-hodinovú ostrahu. V spolupráci s mestskou políciou momentálne testujeme priemyselné kamery, aby sme ich mohli čo najskôr osadiť a dať do užívania,“ dodáva S. Jankovič.

Mesto tiež pokračuje v oprave priľahlých chodníkov a prechodov, zmení sa aj usporiadanie parkovania pri východe na Vajnorskej ulici. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa