Podľa členov Docomomo Slovensko je prekvapujúce, že takýto vážny krok zverejňuje vlastník budovy developer Immocap a nie úrad, ktorý búracie povolenie vydal. Informovali o tom médiá v stredu 12. januára vo svojom stanovisku k ohlásenému búraniu bývalého Domu odborov na Trnavskom mýte v bratislavskom Novom Meste.

Docomomo Slovensko je súčasťou medzinárodného združenia odborníkov zaoberajúcich sa výskumom a ochranou moderného architektonického dedičstva. Developer chce na mieste bývalého zjazdového paláca odborov z bývalého režimu postaviť polyfunkčný projekt Nový Istropolis s kultúrno-konregresovým centrom s 3 000 miestami na sedenie.

Immocap krátko na stanvovisko reagoval že pokračuje v prácach na ďalšej fáze pretvorenia zanedbanej zóny v okolí Domu odborov na vitálnu mestskú štvrť Nový Istropolis. Považuje za prirodzené a zodpovedné informovať o tom aj Bratislavčanov, čo bude robiť aj v budúcnosti.

Má platné búracie povolenie a pracuje na dokumentácii na územné rozhodnutie. Zároveň sa ním uchádza o výstavbu Národného kultúrneho a kongresového centra (NKKC). Ak však nepostaví v projekte kultúrno-spoločenská halu pre zachovanie kultúry v tejto lokalite v mestskej časti Nové Mesto, zaplatí podľa zmluvy s mestskou časťou pokutu päť miliónov eur.

Komunikáciou o téme nepresvedčili

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa