V tomto projekte sme mali voľnú ruku s ideou vytvoriť útulnú rodinnú rezidenciu a zároveň do interiéru vložiť prvky moderné, elegantné a luxusné. Ako sa nám podarilo sklbiť tieto požiadavky si môžete pozrieť v prvej časti článku.
Obývačku sme zariadili vkusnými prvkami v prírodných odtieňoch, aby tak celá miestnosť pôsobila útulným a príjemným dojmom. Koberec s nízkym vlasom sme farebne zladili s veľkou pohodlnou sedacou súpravou, ktorá je oživená vankúšmi tyrkysovej farby. Zvolili sme konferenčný dizajnový stolík s efektnými lesklými nohami a dreveným povrchom, pričom príručný stolík je rovnakého typu. Sedenie v obývačke sme ešte doplnili dvoma žltými poufmi a celý priestor sme zjemnili záclonou a farebne preladili hnedým závesom.
Na žiadosť klienta sme do návrhu zakomponovali dataprojektor s plátnom. Pod plátno sme umiestnili zavesenú komodu v bielom dekóre. Osvetlenie priestoru sme vyriešili stropnými svetlami vsadenými do troch tmavých pásov na strope.
Za sedaciu súpravu sme na drevený obklad na stene umiestnili dve police. Vstup na schodisko sme oddelili deliacou stenou s otočnými drevenými panelmi.
Priestor jedálne sme vytvorili za pomoci jednoduchého stola so sklenou doskou, doplnili štyrmi látkovými stoličkami v tyrkysovej farbe, ktoré sú preladené s vankúšmi v obývačke. Priestor jedálne sme nasvietili dizajnovým závesným svietidlom v zlatom dekóre.
Kuchyňu sme navrhli jednoduchú, s čistými líniami, v kombinácii bielej farby a dreveného dekóru s priestrannou pracovnou doskou. V kuchyni sa opakujú zlaté prvky v podobe zlatého lemu umiestneného do dreveného obkladu.
Na pravej strane sme vytvorili šatník, ktorého vstup sme začistili v jednej línii so stenou. Dvere do kúpeľne sú osadené do podomietkovej zárubne, aby tak spolu s priľahlým obkladom na stene tvorili jednu líniu tak ako je to na strane šatníka.
Vedľa vchodových dverí sme umiestnili jednoduchý botník s príručným stolíkom na odkladanie drobností a celý sedací priestor sme doplnili vankúšmi. Oproti botníku sa nachádza spomínaná časť vstavaného šatníka, ktorého stredová časť je tvorená veľkoformátovým zrkadlom po celej výške miestnosti.
Priestor kúpeľne sme poňali v čierno-bielom kontraste s doplnkovou zlatou farbou.
Umývaciu časť tvorí jednoduché biele umývadlo položené na skrinke s úložným priestorom. Tento priestor dopĺňa veľkoformátové zrkadlo, ktoré je nasvietené z hornej police funkčným LED pásom.
Funkčné časti v tejto kúpeľni tvorí jednoduchá presklená časť sprchy, zavesené WC a pre doplnenie úložného priestoru jednoduchá zavesená skrinka.
Tento článok obsahuje prvú časť projektu - prvé podlažie. Už čoskoro uverejníme pokračovanie druhej časti tohto projektu, kde obsiahneme druhé a tretie podlažie aj spolu s návrhom terasy.
Mgr. Mária Veselovská - divízia pre vzťah s verejnosťou, TOLICCI studio