Jemná farebnosť v odtieňoch bielej v kombinácii s prírodnými materiálmi vytvorili vytúžený priestor pre obyvateľky bytu - mamu a dcérku.
Nevšedný priestorový koncept
Majiteľka bytu ako mladá dynamická a trocha alternatívna mamička hned na začiatku ocenila návrh preplávajúceho priestoru, ktorý vytvoril nevšedné priehľady pripomínajúce štýl amerických veľkomestských bytov. Spojenie priestoru obývačky a spálne vzniklo z požiadavky usadenia väčšej spoločnosti pri oslavách či kamarátskych stretnutiach „veľkej aj malej dámy“. Aj ostatné priehľady, či už medzi spálňou a kúpelňou, alebo kuchyňou a chodbou, či zaujímavý iluzívny priehľad cez zrkadlo v chodbe vznikli z praktických požiadaviek a v konečnom výsledku vytvorili príjemný labyrint priezorov.
Hra so svetlom
Práce dizajnérky Marianny Markuskovej zo štúdia MUUR sú charakteristické zvýšenou pozornosťou venovanou osvetleniu jednotlivých priestorov a nálad. Využitie denného svetla prenikajúceho cez priehľady hlboko do dispozície bytu je v rovnováhe s funkčných osvetlením pracovných priestorov. Atmosféru dopĺňajú náladové podsvietenia tehlových stien, niektorých častí nábytku a pohyblivý biokrb, ktorý sa s obľubou používa namiesto sviečok.
Prírodné prvky
Skutočnosť, že byt je postavený z tehlového muriva dopomohla k riešeniu požiadavky klientky, inšpirovať sa „provance“ štýlom. Na bielo natretá tehla veľmi dobre komunikuje so zvolenou tmavšou drevenou podlahou i bielym štrukturovaným povrchom nábytku. Doplnením centrálnou výraznou stenou s obkladom z drevených „špalíkov“ pôsobí byt čisto, prírodne s nádychom pokojnej nostalgie.