Hlavnou úlohou ateliéru A.M. architects pri navrhovaní nového terminálu bratislavského letiska bolo navrhnúť efktívnu schému fungovania priestorov slúžiacich pre verejnosť a ich interiérový dizajn. Všetky práce na novom termináli sa diali za plnej prevádzky letiska, preto bola jeho výstavba rozdelená na dve etapy. V prvej etape bola k starej letiskovej budove pristavaná odletová časť nového terminálu. Po jej spustení bola stará budova odstránená a na jej mieste dobudovaná druhá - príletová časť teminálu.
Vstupná hala má za cieľ navodiť v rušných priestoroch príjemnú a útulnú atmosféru, ktorá sa bude niesť celým terminálom, čo sa odzrkadľuje v škále použitých farieb, materiálov a osvetlenia.
Zavesený model lietadla vo vstupnej hale tvorí prirodzenú dominantu priestorov letiska, ide o dvojplošník Caproni, realistickú kópiu lietadla na ktorom havaroval generál M.R.Štefánik.
Ďaľšie prvky náznakovo napomáhajú vyniknúť téme letectva v celých priestoroch terminálu.
Nosným dizajnovým prvkom je tu dynamické prekrytie check-in pultov vytvorené z oceľových lán a pružnej textílie, ktoré referuje ku konštrukcii dvojplošníkov a tak dopĺňa obraz definovaný vystaveným dvojplošníkom Caproni.
Po prekročení detekčnej kontroly na druhom poschodí sa cestujúcim otvára obchodná (tzv. retail) zóna. Tá je zjednotená štrukturovanou fasádou, ktorá štylizovane referuje k rebrovaniu historických lietadiel či vzducholodí a tým korešponduje s hlavný leitmotívom histórie letecva. Pre dotvorenie želanej príjemnej a útulnej atmosféry pokračuje ladenie v teplých farebných tónoch a významne sa využíva prienik denného svetla cez štruktúru strechy a presklenný plášť budovy.
Voľný pohyb po obchodno-reštauračnej zóne a flexibilné strávenie času pred odletom umožňuje koncept tzv. otvorených gate-ov, ktoré sú funkčne i opticky oddelené od obchodnej zóny komfortným neformálnym sedením.
Reštaurácia v tranzitnej zóne je plynulo integrovaná do vyčkávacích priestorov, čo umožňuje hosťom udržiavať kontakt s ostatným dianím a pohodlne si monitorovať moment otvorenia gate-u. Dominuje v nej drevo a teplé odtiene. Téma letectva, ktorá sa v rôznych podobách tiahne celými verejnými priestormi sa tu opakuje v podobe plachtového prekrytia, použitého už v checkin zóne.
Spojenie budovy s vonkajším prostredím umocňuje výhľad na panorámu mesta cez presklennú fasádu.
V tichšej časti druhého poschodia, za obchodnou zónou sa nachádza VIP salón. Jeho funkciou nie je len poskytnúť pohodlné čakanie pre náročnejších cestujúcich, ale by mal slúžiť aj ako domov na cestách, miesto práce a relaxu zároveň. Presklená fasáda prepája salón so vstupnou halou a poskytuje tak exkluzívny výhľad priamo na dvojplošník Caproni.