Čestné uznanie v kategórii obytných stavieb získal začiatkom júla pri udeľovaní ocenení Austrálskeho inštitútu architektov pre najlepšie západoaustrálske stavby (Western Australia Architecture Awards) v Perthe aj Veľký múr západnej Austrálie.
Projekt The Great Wall of WA od štúdia Luigi Rosselli Architects však figuroval pri oceňovaní pod názvom The Musterer’s Quarters.
Autori stavbu označujú za najdlhšiu stenu z nabíjanej hliny v Austrálii a zrejme aj na južnej pologuli. Múr dlhý 230 metrov sa vlní na hrane pieskovej duny. Tvorí fasádu dvanástich podzemných príbytkov slúžiacich farmárom počas sezóny zháňania dobytka.
Hlinená fasáda hrubá 45 centimetrov zabezpečuje spolu s dunou tvoriacou zadnú stenu a strechu stabilnú príjemnú teplotu v horúcej subtropickej klíme. Takmer všetok použitý materiál pochádza z miesta stavby.
Základom je piesočnatý íl, ktorý je zmiešaný s pieskom a vodou z miestnej rieky a vrtu a nabitý do železného rámu. Domy na rozdiel od typických regionálnych stavieb z rozpáleného vlnitého plechu poskytujú prirodzený chládok.
Veľké otvorené dvory zabezpečujú prirodzené prúdenie vzduchu. Zelené predzáhradky a trsy trávy na streche kontrastujú s červenou zemou.
Interiéry navrhla Sarah Foletta. Pohodlné priestory chladené polmetrovou hlinenou fasádou a meter hlbokou pieskovou dunou zariadila umiernenými prírodnými materiálmi a nábytkom.
Zaujímavou dominantou je altánok a kaplnka na vrchu duny. Jeho strecha bola vyrobená mimo miesta a dovezená v dvoch kusoch. Oceľová kupola je zvnútra pokrytá zlatým hliníkom. Pred pieskovými búrkami chránia ľudí posuvné okná.
Porota Austrálskeho inštitútu architektov vyzdvihla, že projekt L. Rosselliho využíva a oslavuje spojenie jedných najťažších podmienok s najkrajšími prírodnými krásami v Austrálii. Minimalistický zásah rešpektuje a obohacuje prostredie. Projekt je ukážkovým príkladom udržateľnej stavebnej technológie.