Hovorí sa, že móda je ako veľký sud plný oblečenia. Postupne do neho vkladáte veci a keď dosiahnete vrch, otočíte ho, a to čo bolo na dne, znovu prišlo do módy. Tak trošku pravdy na tom bude. A neplatí to len pri oblečení. Aj v interiérovom dizajne sa veci opakujú a po nejakom čase sa znovu vracajú do módy.

 

Dievčenská izba pre Táňu

Napríklad približne pred 15 rokmi boli v interiéri v móde teplé a výrazné farby - oranžová, olivovo zelená alebo slnečnicovo-žltá. Na nábytok sa požívala čerešňová dýha, alebo drevotrieska a teplý odtieň vanilky. Keby som v tom čase navrhla klientom interiér v sivých, béžových a hnedých tónoch, asi by som nezožala úspech. Čerešňu postupne vystriedal dub, dub zasa tmavé wenge a po ňom prišla éra bieleného, svetlého nábytku a podláh. No a sud sa naplnil. Otočíme ho a opäť sa vrátili teplé farby. Samozrejme už v inom kontexte, a to v kombinácii so sivou, hnedou alebo bielou farbou na vyváženie celku.

Dievčenská izba pre Táňu

Podliehať módnym trendom v interiéri veľmi neodporúčam. Treba sa nechať viesť vnútorným pocitom a vybrať si farebnosť, ktorá odzrkadľuje nás ako osobnosť a prináša nám radosť a uspokojenie.

Dievčenská izba pre Táňu

V dvoch po sebe idúcich príspevkoch vám predstavíme sestry Táňu a Teu a ich to, ako sa ich rôzne osobnosti odzrkadlia v konečnom riešení interiéru ich izieb.

Dievčenská izba pre Táňu

Mladá slečna Táňa, ktorej dievčenskú izbu vám predstavíme ako prvú, mala od začiatku jasno ako bude vyzerať. Priala si interiér v teplých farbách, tak trošku etno, tak trošku ležérny, ale zároveň veľmi praktický a nenáročný na upratovanie.

Dievčenská izba pre Táňu

Posteľ čim bližšie k podlahe, veľa vankúšov a maliarsky stojan. Neumiestniť posteľ k oknu v tejto izbe by bol hriech. Totiž cez okno je krásne vidieť na celú Bratislavu a nočný pohľad na mesto vyráža dych. Viem si predstaviť ako úžasne sa môže snívať a zaspávať na vankúši, z ktorého ako na dlani vidíte pulzujúce mesto.

Dievčenská izba pre Táňu

Samozrejmosťou v dievčenskej izbe je veľká skriňa na šatstvo. Na jej výrobu sme zvolili teplý hnedý odtieň lieskového orecha. Oproti posteli je umiestnený veľký pracovný stôl s ďalším úložným priestorom, ktorého nikdy nie je dosť.

Dievčenská izba pre Táňu

Maliarsky stojan si tiež našiel svoje miesto. Takto sa v neveľkej izbe o rozmere necelých 12 m2 zmestilo všetko potrebné. A Táňa môže snívať farebné sny a tvoriť nádherné obrazy v svojom mini vesmíre.