V tomto článku vás s nimi zoznámime a ukážeme, ako do svojho okolia pridať atmosféru ako z časopisu. Tajomstvo je veľmi jednoduché.

Zbavte sa neporiadku

Neporiadok môže zničiť aj ten najštýlovejší interiér vytvorený profesionálnym dizajnérom. Nájdite si preto čas, aj keď vám to možno trvá celý deň, na vykonanie všeobecného auditu obývačky a dôkladne ju upracte. Vyhoďte alebo darujte nepotrebné. Zbavením sa nepotrebných vecí si v budúcnosti môžete jednoduchšie udržať poriadok v akomkoľvek priestore.

Ak zdobia vašu obývaciu izbu moderné krbové kachle, nezabudnite si k nim zaobstarať rovnako štýlový kôš na drevo. Týmto spôsobom zvyšujete nielen estetiku priestoru, ale aj jeho a vašu bezpečnosť.

Dôležité sú správne proporcie a rovnováha

Kombinácia masívnych a malých vecí dodáva priestoru rušivú dynamiku a odchýlky na jednej alebo druhej strane zasa vnášajú do atmosféry príbytku chaos, ktorý nie je pri čítaní zaujímavých životopisov svätých vítaný. Dávajte si preto pozor na to, ako spolu nábytok a doplnky súvisia a ladia.

Keď hovoríme o rovnováhe a proporciách v obývacej izbe, je veľmi dôležité poznať správnu veľkosť nábytku, pretože ide o najčastejšiu chybu, ktorú pri jeho výbere robíme. V obchodoch vo veľkých nákupných priestoroch vyzerajú kreslá aj pohovky menšie, než sú ich skutočné veľkosti, ale keď ich prinesiete domov, môžete byť nielen z jej rozmerov veľmi prekvapení.

Výberom kvalitnej sedacej súpravy na mieru sa týmto nepríjemným prekvapeniam vyhnete. Pamätajte aj v tomto prípade, že čalúnený nábytok by nemal zaberať viac ako tretinu priestoru v miestnosti.

Ilustračné foto
Zdroj: Interior Designer Fa_mA/Shutterstock.com
Ilustračné foto

Používajte viac textúr

Monotónnosť, vrátane tej dotykovej, je nudná. A nemusí. Veď k dispozícii máte predsa kožu, drevo, hodváb, sklo, kovy, prírodný kameň - výber materiálov je naozaj veľký.
Rozmanitosť textúr nielen zdobí miestnosť, ale tiež priaznivo ovplyvňuje vašu náladu. Uprednostnite preto prírodné materiály a čoskoro si všimnete, ako sa váš psycho -emocionálny stav zlepšuje a priestor skrášľuje.

Premyslite si výber farby

Aj farba, ktorá v interiéri prevláda, ovplyvňuje vašu náladu. Preto svoj výber vhodných odtieňov starostlivo zvážte.

Pokiaľ chcete mať ale steny čisté a svieže, obľúbené jasné farebné akcenty môžete použiť pri spomínanej sedačke, koberci alebo inom veľkom kuse nábytku. Na pozadí bielej alebo bledej steny budú takéto doplnky vyzerať naozaj skvele. Tak to s týmito jednoduchými trikmi skúste. Ako vidíte, nemusíte byť žiadnym kúzelníkom.