Projekt, ktorý má vzniknúť v susedstve Jaroveckého ramena na Dunaji, získal územné rozhodnutie už vlani v septembri. V súčasnosti občianske združenie Slovenská kanoistika pripravuje výberové konanie na dodanie geologického a hydrogeologického prieskumu.

„Komunikujeme s odborom športu ministerstva školstva, s ktorým máme rozpracované získanie príspevku na začiatok výstavby, a to prostredníctvom Fondu na podporu športu. Stavať by sme vedeli začať asi o šesť mesiacov od podania žiadosti o stavebné povolenie. Verím, že sa tak stane na začiatku nasledujúceho roka,“ približuje situáciu Boris Bergendi, generálny manažér Slovenskej kanoistiky.

Vizuál národného centra vodných športov.
Zdroj: Slovenská kanoistika
Vizuál národného centra vodných športov.

Centrum pre profesionálnych aj rekreačných kanoistov a veslárov má vzniknúť na vodnej ploche Veľký zemník medzi hlavným tokom Dunaja a Jaroveckým ramenom. Popri vyše 47-hektárovej vodnej ploche zaberie zázemie areálu 5,7 hektára na brehu v záplavovom pásme Dunaja. Zámer je, aby v areáli vznikli dvojkilometrové vodné dráhy a na severozápadnom okraji športový areál so šiestimi stavebnými objektmi a lodenicou. Areál bude zázemím pre športové zväzy, pretekárov aj návštevníkov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa