Bytový projekt  má vyrásť v priestoroch starej kotolne, ktorá je roky nevyužívaná. Pozemok na sídlisku Podborová je zo všetkých strán obkolesený bytovou zástavbou. V bezprostrednej blízkosti stavby sú  stromy a kroviny.

Predaj odštartovaný

Projekt ponúkne sedem bytových jednotiek. Až päť z nich sú mezonetové štvorizbové byty. Developer už začal s ich predajom. Ceny sa pri holobyte pohybujú od 1 329 do 1 463 eur za štvorcový meter. V prípade vybavenia štandardom sú ceny v rozmedzí od 1 456 do 1 473 eur za štvorcový meter.

Za vonkajšie parkovacie miesto pýta predajca tritisíc eur, garážové stojisko zase vyjde na 12 900 eur. Celkovo je pritom v projekte osem miest na teréne a ďalších šesť v garáži. V cene bytu nie je pivničná kobka, ktorú predáva developer za 1 500 eur.

Do konca roka

Developer predpokladá, že celý projekt by mohol byť kolaudovaný už do konca tohto roka. Všetko záleží od získania posledných potrebných povolení. Práve v tomto čase prebiehajú terénne úpravy na pozemku a pripravuje sa štart stavebných prác.

Vo Zvolene pripravujú Novú Podborku, ponúkne mezonetové byty

Nová Podborka Zdroj: Google Street View

Za projektom stojí spoločnosť Eubuild. Doteraz nebola mediálne spájaná so žiadnym developerským projektom. Spoločnosť je však personálne prepojená s firmou AR Development, ktorá na spomenutom sídlisku realizovala rezidenčný projekt Podborka, ktorý na trh priniesol 10 bytových jednotiek.