Žilinčania sa môžu tešiť na nové možnosti pre bývanie. Projekt Zelené Vlčince vstúpil do druhej etapy. V týchto dňoch sa spustila výstavba ďalších dvoch osempodlažných bytových domov. Ponuka bývania v tomto krajskom meste sa tak rozrastie o 148 nových 1- až 4-izbových bytov, ktoré sú už v predaji. Pri príprave projektu kládol developer dôraz na ekologické riešenia vrátane „zelených striech“.

Prvá etapa pred dokončením

Hrubé stavby bytových domov prvej etapy dokončili v júli a kolaudácia je plánovaná na koniec tohto roka. Prví obyvatelia sa do nových bytov majú nasťahovať v apríli budúceho roka.

I. etapa výstavby
Zdroj: Zelenevlcince
I. etapa výstavby

Po vypredaní prvej etapy projektu sa developer – spoločnosť Reinoo Žilina, za ktorou stojí zakladateľ portálu Azet Milan Dubec – rozhodol spustiť druhú etapu. „Noví majitelia bytov druhej etapy sa môžu tešiť najmä na panoramatický výhľad na Dubeň, veľkou výhodou bude i orientácia bytov na južnú stranu,“ hovorí Roman Petro, projektový riaditeľ spoločnosti Reinoo.

Ekologické riešenia predstavujú najmä udržanie zelene – výsadbu nových stromov s výškou šesť metrov či inštaláciu vsakovacích nádrží na zachytávanie dažďovej vody zo striech. Čo je dôležité, stavby budú mať zelené vegetačné strechy, ktoré podporujú priaznivú mikroklímu prostredia a zabraňujú prehrievaniu budov aj okolia.

II. etapa
Zdroj: Zelenevlcince
II. etapa

Ďalšie projekty a byty

Okrem projektu Zelené Vlčince firma buduje aj nové byty v centre Žiliny pod názvom projektu Byty Retro s 54 bytovými jednotkami. Dokončila aj výstavbu prvej etapy novej štvrte Pod Zábrehom v Púchove, kde pokračuje aj vo výstavbe projektov Rubicon a Pod Zábrehom 2. V Púchove tak Reinoo developuje už 272 bytov.

Spoločnosť Reinoo už v roku 2017 obnovila budovu Banky na Legionárskej ulici v Žiline, hneď vedľa budovy Novej synagógy. V roku 2019 nanovo vybudovala budovu bývalej pošty na sídlisku Vlčince, ktorá ponúka viac ako 13 100 m2 prenajímateľnej plochy v certifikácii LEED v4 GOLD. Ďalším projektom na území biznis zóny Poštová bude administratívne centrum Obchodná 1.