„Obytný dom sme dokončili minulý rok v lete, v ponuke nám ostali najmä menšie byty s veľkými terasami,“ pre TREND Reality približuje Branislav Kaliský, architekt projektu. Podľa oficiálnej webstránky je dnes zo 48 bytových jednotiek voľných deväť.

Ich ceny sa pohybujú na úrovni okolo 2 500 eur/m2 vrátane DPH, v tom je zahrnutá aj pivnica, každý byt má balkón alebo terasu. Parkovacie miesto v podzemí stojí 14 400 eur.

Na vrchu kancelárskej budovy postavia byty, veľká časť administratívnych priestorov je už obsadená. Pribudnú aj dve ambulancie a škôlka pre 90 detí. Vo výstavbe je ešte dom pre seniorov, kde podľa pôvodných plánov vznikne 90 lôžok na najviac dvojlôžkových izbách. Ich dokončenie je naplánované na záver tohto roka.

Zelenú Hôrku na Kramároch dokončujú

Súčasťou územia smerom bližšie k lesu má byť Aktivity park, prístupný aj obyvateľom z okolia. Jeho súčasťou sú bežecké trate, tréningové plochy a priestor na grilovanie.

Niekdajšie štátne sanatórium na Kramároch predala bratislavská fakultná nemocnica na prelome rokov 2008 a 2009. Získala ho spoločnosť Quantic za 311 miliónov slovenských korún, väčšia časť areálu neskôr chátrala. Táto firma, neskôr premenovaná na Zelená Hôrka, s.r.o., je aj dnešnými investorom, stoja za ňou spoločnosti so sídlom na Cypre. Výstavbu Zelenej Hôrky ohlásili v roku 2012.

Architekt B. Kaliský pripravuje aj projekt na Zochovej ulici v centre Bratislavy, kde chce bývalú nemocnicu prestavať na luxusné bývanie. S výstavbou Zochovej X s plánovanými 16 bytmi sa už začalo. Firme patrí aj bývalá pôrodnica oproti, kde taktiež chystá kompletnú prestavbu.