V ponuke sú štvorizbové bezbariérové a dvojpodlažné päťizbové nízkoenergetické rodinné domy s plochou strechou. Výmery pozemkov sa pohybujú od 444 do 740 štvorcových metrov a plochy domov sú 120 a 169 štvorcových metrov. Súčasťou väčších domov sú dvojgaráže, pri menších dve parkovacie miesta.

Záujemcovia si musia pripraviť od necelých 335-tisíc do vyše 443-tisíc eur. Developer po skúsenostiach z predchádzajúcich etáp predáva rodinné domy v stave holodom. Súčasťou dodávky je príprava na krb, predpríprava na zabezpečovací systém, vonkajšie elektrické žalúzie a predpríprava na chladenie.

„Vždy sa snažíme nastaviť celý projekt a jeho okolie tak, aby čo najviac vyhovovali tým, ktorí ho budú potom využívať. Lokálne danosti a špecifiká daného územia sú jedinečné, a preto naše projekty vždy najviac formuje dobrá znalosť miesta a potreby klienta,“ vysvetľuje rýchly štart predaja výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Projekt Zelené terasy odštartoval už v roku 2009 predajom pozemkov pre individuálnu výstavbu. Súčasťou prvej etapy bolo 51 parciel. O tri roky neskôr sa začal predaj prvých ôsmich rodinných domov, ktoré boli dokončené na jeseň 2013. V ďalších etapách postupne pribudlo ďalších 12 domov. Štvrtá etapa bola dokončená tento rok vo februári.

Zelené terasy Devín rozbiehajú piatu etapu

Zelené terasy Devín - vizualizácia piatej etapy Zdroj: J&T Real Estate

Zelené terasy Devín sú koncipované ako komunitné bývanie, kde majú obyvatelia k dispozícii služby správcovskej spoločnosti, ktorá zabezpečuje aj údržbu trávnikov či drobné opravy.

J&T Real Estate spustil v polovici tohto mesiaca predaj bytov aj v projekte Klingerka v mestskej časti Ružinov. V 36-podlažnej budove vznikne 380 bytov. Developer pokračuje vo výstavbe bytového domu Fuxova v Petržalke a dokončuje Zuckermandel v Starom Meste.