Popri projektoch s veľkou marketingovou kampaňou a silnými ohlasmi pokračuje výstavba nenápadnejších projektov. Zelená Hôrka z dielne rovnomennej investorskej firmy prinesie niekoľko rôznorodých funkcií, termín dokončenia znie jar 2014.

V lokalite bývalého sanatória na Ďumbierskej ulici tak pribudnú kancelárie, dom a apartmány pre seniorov, byty aj Aktivity park. Ten má byť prístupný aj obyvateľom z okolia a priniesť možnosť športového vyžitia na bežeckých tratiach, tréningovej ploche, ako aj priestor na grilovanie.

Niektoré objekty vyrastú nanovo, iné developer zrekonštruuje. V ponuke je dnes 48 dvoj- až päťizbových bytov na piatich poschodiach za ceny okolo 2 500 eur/m2 s DPH, v čom je zahrnuté aj vnútorné parkovacie miesto a pivnica.

Napríklad trojizbový byt s obytnou plochou necelých 80 štvorcov a balkónom je v ponuke za 210-tisíc, dvojizbový s 55 m2 a balkónom za niečo vyše 140-tisíc. Podľa oficiálnej webstránky je zhruba štvrtina objemu rezervovaná.

Zelená Hôrka na Kramároch aj s Aktivity parkom

Veľkú časť plochy zaberú aj dom pre seniorov, celkovo sa počíta s 90 lôžkami na najviac dvojlôžkových izbách. Okrem toho bude v ponuke päť väčších apartmánov, investor hovorí o 24-hodinovej starostlivosti i prítomnosti lekára.

Poslednou stavbou v rámci Zelenej Hôrky je administratívna budova, v rámci ktorej sú plochy na predaj. Investor hovorí aj o vytvorení 70 parkovacích miest, celkovo počíta s výmerou 7-tisíc m2 kancelárskych priestorov.

Zelená Hôrka na Kramároch aj s Aktivity parkom

Niekdajšie štátne sanatórium získal súčasný majiteľ na prelome rokov 2008 a 2009 od Fakultnej nemocnice v Bratislave. Zaplatil zaň 311 miliónov slovenských korún, väčšia časť areálu odvtedy chátrala. Investorskú firmu Quantic, s.r.o., čaká podľa informácií TRENDreality.sk premenovanie na Zelená Hôrka, s.r.o.

Zobraziť Krásna hôrka Quantic na väčšej mape

Vizualizácie - Quantic

Fotky - Philip Darázs