Pari prinesie 88 bytov, ktorých ceny sa začínajú od 2 280 eur za štvorcový meter. Priemerná cena typického dvojizbového bytu s výmerou 42 m2 sa pohybuje okolo 107 500 eur.

Tento typ bytu tvorí viac ako polovicu ponuky. Okrem toho vzniknú v Pari jednoizbové, trojizbové, štvorizbové a aj dva päťizbové byty. Byty budú odovzdávané v štandarde, v cene bude aj pivničná kobka na podzemnom podlaží.

„Aktuálne ponúkame kupujúcim možnosť prenájmu dočasného povrchového parkovania vo vnútri areálu, ktoré bude vybudované počas rekonštrukcie. V budúcnosti budú mať majitelia možnosť kúpiť si podzemné parkovacie státie,“ dopĺňa Renáta Zaťková, šéfka marketingu YIT pre región CEE.

YIT štartuje predaj prvých bytov v Cvernovke

Pari - vizualizácia prvého bytového domu v areáli Cvernovky Zdroj: YIT Slovakia

Na prízemí bude päť obchodných priestorov. V objekte boli obchody aj v minulosti, ale už dlhšie sú zatvorené. Kolaudácia bytového domu Pari je naplánovaná na začiatok roka 2018.

Rekonštrukcia bývalej ubytovne na Páričkovej ulici sa začala pripravovať už v lete, keď bola zbúraná nevyužívaná susediaca vrátnica a jedáleň. „Aktuálne prebiehajú búracie práce na základe právoplatného stavebného povolenia, ktoré sú sústredené vo vnútri objektu a sú prípravou na rekonštrukčné práce, ktoré budú nasledovať po ich dokončení,“ približuje R. Zaťková.

YIT štartuje predaj prvých bytov v Cvernovke

Pari - vizualizácia prvého bytového domu v areáli Cvernovky Zdroj: YIT Slovakia

Budúcu podobu celého areálu Cvernovky má priniesť architektonická súťaž, ktorú YIT vyhlásila začiatkom septembra. Rozpracovaný je aj územný plán zóny, ktorý budú schvaľovať poslanci mestskej časti Ružinov.

Developer zdôrazňuje rešpekt k historickému odkazu lokality a hlavnej dominante areálu bývalej Bratislavskej cvernovej továrne – jedinému pamiatkovo chránenému objektu Pradiarne. Industriálna pamäť miesta bude podľa YIT zachovaná prostredníctvom viacerých prvkov v interiéri aj exteriéri, ktoré sú doplnené o kvalitné materiály.