Piatu etapu tvoria dva samostatné objekty prepojené vyvýšeným pódiom s komunitným parkom. Južnejší objekt ponúkne 86 bytových jednotiek na 14 podlažiach, z ktorých dve vrchné sú ustúpené. Severnejší osempodlažný objekt pridá ešte 42 bytov.

V projekte prevažujú dvoj- a trojizbové byty doplnené jednoizbovými a štvorizbovými jednotkami. Výmery sa pohybujú od 28 do 97 štvorcových metrov. Súčasťou piatej etapy je garáž so 149 stojiskami pre autá a šiestimi pre motorky. Na vonkajšom parkovisku bude 35 verejných parkovacích miest.

Do predaja sa zatiaľ dostali byty vo vyššom objekte. Takmer polovicu ponuky tvoria apartmány. Ceny dosahujú od necelých dvetisíc do vyše 2 400 eur za štvorcový meter. Najlacnejší jednoizbový byt s plochou 31,2 m2 stojí bezmála 70-tisíc eur. Dvojizbové sa začínajú od 90-tisíc, trojizbové od 123-tisíc a štvorizbáky od 172-tisíc do 246-tisíc eur. V cene bytov sú aj pivničné kobky.

Kolaudácia piatej etapy a tým aj dokončenie celého projektu Tammi je v pláne začiatkom roka 2019. YIT získala dvojhektárový pozemok vedľa obchodného centra Dubrawa od spoločnosti Iuris, ktorá tu chcela v minulosti postaviť projekt Dúbravčice.

YIT spúšťa poslednú etapu Tammi v Dúbravke

Tammi - vizualizácia piatej etapy Zdroj: YIT Slovakia

Výstavba sa začala na jar 2014. Fínsky developer pôvodne plánoval štyri etapy s 315 bytmi. O dva roky neskôr avizoval zväčšenie. Projekt na konci Dúbravky láka na blízkosť zelene, súčasťou každej etapy sú komunitné priestory pre stretávanie susedov a prieluky smerom k okolitej zeleni.

Na konci Dúbravky je vo výstavbe viacero bytových projektov. Corwin Capital stavia v priamom susedstve Dúbravy s vyše 250 bytmi, Bencont Development dokončuje Tujetoin so 144 bytmi, ITB realizuje Mamapapa so 115 jednotkami a Archikód dopĺňa starší projekt Villa Rustica o objekt Pekná vyhliadka s vyše päťdesiatkov bytov.

YIT spúšťa poslednú etapu Tammi v Dúbravke

Tammi - vizualizácia celého projektu Zdroj: YIT Slovakia