V dvoch dokončených blokoch vzniklo 187 bytov. Dve rozostavané etapy prinesú ďalších 166 jedno- až štvorizbových jednotiek. Dokončené majú byť do konca tohto roka a na budúcu jar. Predaná je polovica bytov.

V štvrtej etape sú v ponuke s výmerami od 25 do 102 štvorcových metrov s balkónom alebo terasou a pivnicou v cenách od vyše 60-tisíc do 285-tisíc eur. Štvorcový meter vychádza od necelých 1 800 do vyše 2 200 eur. Garážové parkovacie miesto stojí osemtisíc eur.

YIT už vlani na jar avizovala zväčšenie projektu až na celkovo päťsto bytov. Teraz sú známe prvé podrobnosti. Pôjde o dva objekty s ôsmimi a 14 podlažiami, v ktorých je plánovaných 42 a 86 bytov.

YIT rozširuje Tammi v Dúbravke na 480 bytov

Tammi Dúbravka - vizualizácia štvrtej etapy Zdroj: YIT Slovakia

Dvojica domov má byť podľa zverejnenej vizualizácie umiestnená na zvýšenom pódiu. „Koncept je prispôsobený terénu, ktorý sa pozvoľna zvažuje k etapám 1 až 4. Koncept vychádza aj z potreby vytvoriť spoločný priestor, ktorý nebolo možné riešiť inde v rámci pozemku,“ vysvetľuje hovorkyňa YIT Silvia Ferencová.

Tieto objekty sú podľa nej plánované ako jedna etapa, konečné rozhodnutie sa však bude odvíjať od predaja. Predaj a výstavba by sa mali rozbehnúť v druhej polovici tohto roka. Pôjde o poslednú etapu projektu Tammi.

V priamom susedstve prebieha aj výstavba projektu Dúbravy. Developerská spoločnosť Corwin Capital prinesie v ôsmich objektoch vyše 250 bytov. Prvá fáza má byť hotová do konca tohto roku. Oba projekty spolu s už skôr otvoreným nákupným centrom Dubrawa vznikajú na pozemkoch, kde bol pôvodne pripravovaný rozsiahly projekt Dúbravčice s takmer tisíckou bytov.