Ružinovská štvrť Nuppu na križovatke Hraničnej ulice a Mlynských nív, kde postupne vzniká tisícka bytov, rozšíri svoju kapacitu o ďalšie jednotky.

Developer YIT Slovakia tu už skôr avizoval, že pôvodne zamýšľanú administratívnu časť pri diaľničnom obchvate pretransformuje na bývanie. Aktuálne už plán komunikoval aj obyvateľom – vlastníkom bytov.

Developer: Kancelárie by sme neobsadili 

Pôvodným zámerom na základe platného územného rozhodnutia z roku 2016 a následných stavebných povolení bolo postaviť kancelársku budovu.

„Na základe súčasnej a predpokladanej situácie na trhu kancelárskych a obchodných priestorov sa však jej obsadenie ukazuje ako nereálne,“ napísalo YIT Slovakia v liste vlastníkom bytov v Nuppu.

S kanceláriami pritom developer pokračuje v inom svojom projekte Zwirn, kde dokončuje rekonštrukciu Pradiarne a administratívne priestory sú plánované aj v ďalších etapách.

Nová vizualizácia projektu Zwirn v bývalej Cvernovke
Neprehliadnite

Zwirn má prvé stavebné povolenie, čoskoro sa má začať s predajom bytov

V prípade pozemkov bývalého areálu Doprastavu pristúpilo YIT k zmene spôsobu využitia plánovanej budovy na juhozápadnej strane areálu aj po tom, čo našlo spoločnú reč s mestom.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa