Ceny sa pohybujú od vyše 2 500 až po takmer 2 900 eur za štvorcový meter s daňou za holobyt. Menší dvojizbák tak stojí od 167-tisíc eur, trojizbáky sa začínajú pri 220 tisícoch a štvorizbák s terasou stojí 357-tisíc eur.

Byty majú dve, dva a pol, tri a štyri izby a výmery od 57 do 130 štvorcových metrov. Ku všetkým prislúcha murovaná pivnica a k väčšine aj terasa alebo lodžia.

Budova je rozdelená na dva samostatné bloky s vlastnými výťahmi. V štvorpodlažnom je 11 bytov a v päťpodlažnom 17 jednotiek. K ďalšiemu vybaveniu patrí spoločné átrium s oddychovou zónou či spoločná kočikáreň.

V podzemnej garáži bude až 97 parkovacích miest. Pre obyvateľov Weinhaueru platí cena 18-tisíc eur s daňou za státie, pre iných záujemcov je to 25-tisíc eur.

Na prízemí sú štyri priestory pre administratívu, obchod alebo služby s celkovou plochou 523 m2. Určené sú na predaj za necelých 1 700 eur za štvorec.

Weinhauer – nové byty pri Kollárovom námestí

Weinhauer Zdroj: Proxenta

Výstavba projektu odkazujúceho názvom na vinársku históriu lokality sa začala v júni, kolaudácia je naplánovaná na budúci november.

Weinhauer je predkrízový projekt spoločnosti I.P.R. Slovakia, ktorý získal stavebné povolenie pod názvom Weinhauerhaus už v roku 2007. Proxenta ho odkúpila podobne ako ďalší projekt I.P.R. - administratívnu budovu na Račianskom mýte.

Investičná skupina Proxenta bola založená v roku 2009. Prvým realitným projektom boli nájomné byty pre obec Andovce pri Nových Zámkoch dokončené v roku 2013.

Vlani dokončila v Nitre prvú fázu projektu štartovacích bytov Dúhové bývanie a na jar tohto roku začala realizovať druhú fázu. Celkovo ide o 154 bytov. V Bratislave pripravuje aj nájomné bývanie Fénix II medzi Dobšinského a Palárikovou ulicou.

Weinhauer – nové byty pri Kollárovom námestí

Weinhauer - výstavba Zdroj: Proxenta