Viaceré projekty boli plánované aj v lokalite Vtáčnik nad železničným depom. V minulosti tu vyrástli napríklad Vinohradis, Koliba Minergo, Zlatá noha, Vily Bellova či Design Cubes. Pred rokom bola na Tupého ulici skolaudovaná prvá fáza projektu Belaria.

Spoločnosť WBA Property Development v nej priniesla 35 bytov v troch mestských vilách prepojených garážami (projekt sme hodnotili v Rande s realitou). Aktuálne je ešte voľná pätina bytov a v príprave je druhá fáza.

Hneď vedľa nej je už dlhšie pripravený komplex Bytové domy Vtáčnik s podobným charakterom zástavby. Bratislavská spoločnosť BB Finance, personálne prepojená s developermi In Develop a Vazex, aktuálne získala stavebné povolenie.

Výstavba na Kolibe postupne opäť ožíva

Bytové domy Vtáčnik Zdroj: BM Building/Koneval Architects

V siedmich štvorpodlažných mestských vilách prepojených vždy po dvojiciach resp. trojici podzemnými garážami, je naprojektovaných celkovo 98 bytov a 171 parkovacích miest, z toho 19 na povrchu.

V každej bytovke je zhodne 14 bytov, podľa pôvodného projektu by malo byť po šesť troj- a štvorizbových a dva dvojizbové. V podzemí sú okrem parkovania aj kotolne, pivnice, kočikárne a ďalšie skladové a prevádzkové priestory.

Výstavba na Kolibe postupne opäť ožíva

Bytové domy Vtáčnik Zdroj: BM Building/Koneval Architects

Zároveň so stavebným povolením dostal investor aj povolenie na búranie starých dielní na pozemku. Projekt získal územné rozhodnutie už v roku 2012, stavebné konanie sa začalo o dva roky, bolo však prerušené a obnovené až vlani v lete.

Spoločnosť In Develop aktuálne stavia v Bratislave bytový súbor Nová Trnávka s 95 bytmi. Jeho predajcom je Vazex, ktorý pred siedmimi rokmi dokončil v tejto lokalite dom s 32 bytmi, ďalšie realizácie má na konte v Petržalke.