Hlavné mesto túži po lacnejších bytoch stredného štandardu. Dopytu sa snaží vyhovieť aj spoločnosť Wisdom Investments, a.s., ktorá sa púšťa do prestavby polyfunkčného areálu Hydrostavu v Bratislave. Dva zrekonštruované jedenásťposchodové objekty by mali do konca budúceho roka vytvoriť vyše dvesto malometrážnych bytov.

Projekt s názvom Duohouse leží na Závodnej ulici vo Vlčom hrdle. Má obsahovať celkovo 240 garsóniek a dvojgarsóniek s rozlohou 18 a 35 štvorcových metrov. Ceny sa odvíjajú podľa poschodia, štartujú na 53 500 Sk/m2 vrátane DPH, najvyššie položené štvorce stoja 56-tisíc Sk. Najlacnejšia dvojgarsónka je v cenníku za necelého 1,9 milióna, najdrahšia o stotisíc viac.

Vo Vlčom hrdle štartovacie bývanie

Developer plánuje rekonštrukciu naštartovať tento mesiac, kedy spúšťa aj predaj. Oba objekty by mali byť dokončené koncom budúceho roka, občiansku vybavenosť má do budúcna zabezpečiť blízke okolie.

Investorská spoločnosť Wisdom Investments vznikla v roku 2007, predsedom predstavenstva je Dag Vaškor, predtým pôsobiaci v private equity skupine Arca Capital. Firma je personálne prepojená aj so spoločnosťou Kúpele Trenčianske Teplice, a.s.

Vo Vlčom hrdle štartovacie bývanie

Hlad Bratislavy po bytoch stredného štandardu, ktoré by cenou netvorili vyšší štandard, sa 135210>spomínal aj na nedávnej TREND konferencii. Po nasycovaní dopytu vyššej strednej vrstvy developeri začínajú myslieť na záujemcov z radov mladých rodín. „Cenovo dostupné“ bývanie sa spomína napríklad aj v prípade 130441>tisícbytového projektu na Rendeze slovenského developera Grunt.

Vizualizácia – Wisdom Investments