Aktualizácia z 29. apríla 2008:

Developerská spoločnosť GTC začína s výstavbou obytného súboru Vinohradis na bratislavskej Kolibe. Stavenisko bolo odovzdané generálnemu dodávateľovi stavby, belgickej firme CFE. „Prvá fáza projektu už má vydané všetky potrebné stavebné povolenia," potvrdzuje Jozef Šimek, marketingový riaditeľ GTC. Dokončenie a sťahovanie obyvateľov je naplánované s oneskorením na jeseň budúceho roka.

Vinohradis naplno štartuje (aktualizácia)

V týchto dňoch sa spúšťa aj predaj bytov v rámci druhej etapy, byt si zatiaľ možno rezervovať. „Počiatočná platba sa uhradí po vydaní stavebného povolenia, ktoré očakávame do konca roka 2008," hovorí J. Šimek. Výstavbu plánuje spoločnosť naštarťovať krátko po tom, na prelome rokov.

Pôvodná správa z 20. augusta 2007:

Ďalšie nadštandardné byty, ktoré vyrastú namiesto bývalých vinohradov pod bratislavskou Kolibou pripravuje poľská developerská spoločnosť Globe Trade Centre S.A. (GTC). V rámci druhej etapy Vinohradisu postaví približne 170 bytov, architektonické riešenie sa oproti prvým dvom domom nemení. Pripravil ho opäť ateliér cakov-makara.

Developer plánoval Vinohradis od začiatku ako súbor štyroch zón zložených z dvoch bytových domov a dokopy ôsmich mestských víl. Ako 98442 target=blank>prvú etapu postaví jeden bytový dom a štyri mestské vily. S predajom začal v máji, zabezpečuje ho realitná kancelária Lexxus, ktorá sa bude pravdepodobne podieľať aj na ďalšom predaji. „Máme obsadených 65 % bytov z prvej fáze,“ hovorí pre TRENDreality marketingový riaditeľ GTC Jozef Šimek.

Druhá etapa pozostávajúca z dvoch zón je akoby klonom prvej. Takisto vyrastie bytový dom, kde budú mať priestor byty stredného štandardu v cene okolo 67-tisíc Sk/m2 s DPH. Štyri nadštandardne vybavené mestské vily v druhom objekte sa budú predávať za vyše 71-tisíc korún za štvorcový meter. Vily poskytnú aj priestranné terasy a predzáhradky. Predaj bytov druhej etapy by sa mal rozbehnúť na prelome tohto a budúceho roka.

 

Vinohradis naplno štartuje (aktualizácia)

Výstavba prvej etapy sa posunula, pôvodné plány hovorili o štarte už v máji. Kvôli zdržaniam pri vydávaní územného rozhodnutia sa však začne až na jeseň, pričom druhú etapu naštartujú v horizonte šesť až deväť mesiacov. Dokončiť ju plánujú do konca roka 2009. Prvá fáza by mala byť pritom hotová už na jar 2009. Celý projekt má podľa J. Šimeka zhltnúť približne 1,3 miliardy korún.

Marketingový riaditeľ GTC pre TRENDreality hovorí aj 105846 target=blank>o projekte Park pri Račianskom mýte. „Objavili sa protesty proti výstavbe, ktoré vznikli najmä ako dôsledok nepresnej informácie na internetovej stránke mesta,“ presviedča. Vtedy sa objavila informácia o zastavaní veľkej časti parku. Projekt už spoločnosť podľa J. Šimeka upravovala, plánovaná podlažnosť výškovej budovy je údajne vecou kompromisu. Developer ubral aj zo šírky nižšieho objektu, v ktorom pripraví hotel. „Park ostane zachovaný a pripravujeme jeho revitalizáciu,“ zdôrazňuje.

Vizualizácia - GTC