Blízko lesa Devínskej Kobyly na okraji hlavného mesta pokračuje po nedávnej kolaudácii výstavba  mestských víl. V rámci projektu pomenovaného Villa Rustica už stoja prvé tri mestské vily, ďalšia sa stavia a výstavba piatej sa pripravuje. Na svahu na konci Dúbravky tak developerská spoločnosť Villa Rustica, s.r.o., postaví vyše 70 bytov.

Tento mesiac nadobudlo právoplatnosť kolaudačné rozhodnutie na tretiu vilu. „V troch dokončených vilách je k dispozícii už len osem nepredaných bytov,“ hovorí Martin Vodrážka z developerskej spoločnosti.

Na predaj sú okrem niekoľkých menších dvojizbových najmä stredne veľké a veľkometrážne byty prevažne troj- a štvorizbové s výmerou od 60 do 260 m2. Ceny dokončených bytov sa podľa zástupcu spoločnosti pohybujú medzi 1 790 – 1 850 eur/m2 vrátane DPH, toto číslo však zahŕňa aj výmeru balkónov a pivníc.

Napríklad štvorizbový byt s čistou obytnou plochou 140,8 m2 a vyše 24 m2 balkónom tak stojí necelých 278-tisíc eur s daňou. Menší, so 108 m2 čistej obytnej plochy a 14 m2 balkóom ponúkajú za 215-tisíc eur.

Villa Rustica kolaudovala a stavia ďalej

Podľa M. Vodrážku je ešte voľných 26 bytov. Spoločnosť dala do ponuky aj niekoľko nových jednotiek miesto pôvodne plánovaného obchodného priestoru v najnižšie umiestnenej vile. „V kvalitných projektoch ako je náš, začína cena pomaly stúpať,“ presviedča. Najvyššie pôvodné cenovky dosahovali 2 800 eur za štvorec.

V súčasnosti beží výstavba štvrtej vily, ktorej dokončenie je plánované na jeseň 2012. Okrem toho sa pripravuje budovanie poslednej, piatej vily. Má byť hotová do jesene 2013. Financujúcou inštitúciou Villa Rustica je Tatra banka, architektúru navrhli Vavrica architekti, personálne prepojení s developerom.

Komplex sa nachádza v lokalite pomenovanej Brižite neďaleko ulice Pri kríži. Investor vybudoval aj novú príjazdovú cestu, na susedných pozemkoch sa už dlhšie pripravuje aj výstavba ďalších rezidenčných projektov. Neďaleko v sídlisku vyrástol aj obytný projekt Karpatia od inej spoločnosti.

Projekt Villa Rustica sme recenzovali v Rande s realitou.
Prečítajte si, ako to dopadlo.

Zobraziť Villa Rustica na väčšej mape

Foto - Villa Rustica