Polyfunkčný komplex Viktória na Košickej ulici pokračuje vo výstavbe aj napriek slabšiemu predaju. Ako hovorí vedúci odboru developerských činností investorskej firmy Doas Jaroslav Škrovánek, zmluvy o budúcej zmluve majú na zhruba 20 percent zo 160 bytov v komplexe. Podľa prospektov spoločnosti je predaných približne tridsať bytov.

Keďže však stavajú budovy 134460>z vlastných zdrojov, neohrozuje to ďalší postup. Viktóriu by mali dokončiť v apríli 2010, kolaudácia sa plánuje o mesiac neskôr. Byty sa predávajú za ceny od 2 000 do 3 200 eur/m2 s DPH pri plnom štandarde. Ten podľa J. Škrovánka zahŕňa napríklad vybavenie kúpeľni Villeroy Boch, štrukturovanú kabeláž, prípravu na klimatizáciu a centrálny zdroj chladu.

Viktóriu dokončia na jar 2010

Šéf developingu Doasu dopĺňa, že veľké zľavy z cien poskytovať ani nemôžu, keďže až 20 percent z celkových nákladov stavby tvorí cena za kúpu a prípravu pozemku. V lokalite bola predtým výroba mäsa a produktov z neho, ktorú 100795>musel Doas zbúrať a prefinancovať prevádzku v inej lokalite.

Polyfunkčný komplex Viktória za približne 37 miliónov eur tvorí štvorec s dvoma vyššími 9- a 12-podlažnými budovami rovnobežnými s Košickou ulicou a dvoma spojovacími štvorpodlažnými stranami. V prízemných podlažiach zo strany Košickej a Viktorínovej ulice budú obchody a služby na vyše 1 300 m2, podľa J. Škrovánka sa napríklad pripravuje Tesco Express, zdravotné pomôcky a fitnescentrum.

Viktóriu dokončia na jar 2010

Obchodné priestory ponúka Doas na predaj ako polovičný holopriestor s cenami 2 000 až 2 350 eur/m2. Približne 3 000 m2 zo strany Košickej ulice bude na troch podlažiach venovaných aj kanceláriám, ktoré sa tiež predávajú do osobného vlastníctva od 2 000 eur/m2.

J. Škrovánek vysvetľuje, že byty a kancelárie ktoré sa do kolaudácie nepredajú ponechajú v podobe poloholobytu a počkajú na oživenie trhu. Uvažujú aj o prenajímaní bytov, či kancelárií. Doas sa bráni lákať zákazníkov väčšími zľavami, keďže tvrdí, že stavil na kvalitu od prípravy projektu a zákazníci to v dome aj pocítia. Príkladom je mozaiková fasáda, ktorá je finančne náročná, ako aj zelené átrium. Na Slovensku sa podľa J. Škrovánka nerobila za posledných 15 rokov.

Viktóriu dokončia na jar 2010

Doas je spoločnosťou, ktorá združuje vlastníkov stavebnej skupiny DDM, do ktorej patria firmy Doprastav, Metrostav, Subtera a ďalšie. Doas sa pred niekoľkými rokmi pustil do vlastného developmentu, pri ktorom môže využiť stavebné kapacity firiem skupiny. Jeho projektmi sú napríklad aj 90760>Mlynský klin v Turni pri Senci a Zlaté krídlo v Rači.

Vizualizácie a foto - Doas