V bratislavskej Petržalke spúšťajú ďalší menší projekt. Developerská spoločnosť VI Group už o pár mesiacov rozostavia Septimo prevažne s malými bytmi. Pôjde o novostavbu v lokalite za dvoma vežami Vienna Gate na Úderníckej ulici.

Projekt s už vydaným stavebným povolením bude mať päť podlaží s najvyšším ustúpeným. „Celkovo vznikne 30 bytov a deväť nebytových apartmánov,“ pre TRENDreality.sk približuje Richard Duška zo spoločnosti. Apartmány vzniknú kvôli parametrom v územnom pláne, nie preto, že by nevychádzala svetlotechnika.

S výnimkou troch budú všetky priestory dvojizbové s výmerou okolo 40 štvorcových metrov. Ich cena sa pohybuje na hranici okolo 1 600 eur/m2 vrátane DPH. Dvojizbový byt s rozlohou 39 m2 je tak v ponuke približne za 65-tisíc, trojizbový so 73 m2 a veľkou terasou zasa stojí 145-tisíc. Podľa oficiálnej webstránky je niekoľko jednotiek rezervovaných a má ísť o uvádzacie ceny.

Za Vienna Gate vyrastie Septimo

K bytom možno dokúpiť aj pivničnú kobku, kde štvorec stojí 1 200 eur. Parkovanie zabezpečí jedno podzemné podlažie i uzavretý vnútorný dvor, celkovo vznikne 41 státí. Tie pod zemou stoja 9 600 eur, povrchové zasa 4 200 eur. Na prízemí bude k dispozícii aj niekoľko komerčných priestorov pre menšie obchody a služby.

„Máme stavebné povolenie, v lete plánujeme začať výstavbu,“ hovorí R. Duška. Dokončenie projektu investor predpokladá na tretí kvartál 2014, financujú ho z vlastných zdrojov. Za pozemkom je aj väčšia plánovaná zástavba v podobe Vienna Gate Plus a v širšom okolí sa chystá kompletné prebudovanie areálu starých hál a nevyužívaných pozemkov na novú obytnú štvrť.

VI Group má za sebou viacero menších projektov. Momentálne stavia Vilu Šípka vo Vrakuni a nedávno dokončila Richtár vo Vajnoroch. Jednou z najväčším ambícii firmy je 90-bytové Domino na okraji Petržalky v spolupráci s Kami Profit.

Zobraziť Septimo na väčšej mape

Vizualizácie - VI Group