Vežiak na Šancovej ulici v Bratislave sa do realitnej histórie zapísal neslávnym spôsobom. Projekt pritom začínal ako desiatky iných v Bratislave. Developer Istroreal si na ôsmich podlažiach naplánoval 46 luxusných bytov so 109 parkovacími stojiskami. Ešte pred dokončením však investor požiadal o zmenu stavby. Namiesto ôsmich chcel postaviť až 34 nadzemných podlaží.

Ako sa ukázalo, s touto zmenou počítal developer už pri začiatku stavby. Rozmernejšia bola základová doska aj podzemné garáže. Kým pôvodný projekt počítal s troma podzemnými podlažiami, developer vybudoval až štyri.  Stavebný úrad nakoniec rozhodol, že stavba môže vyrásť do výšky 23 podlaží.

Projekt na dlhé roky zamrzol. Reštart znamenal až príchod nového investora. Stavbu získal developer Finep, ktorý so stavebnými prácami začal minulý rok. „Našim cieľom je dokončiť a skultivovať okolie stavby, sme samozrejme pripravení komunikovať s dotknutými stranami,“ hovoril koncom roka 2015 David Jirušek, PR manažér Finepu. 

Aj keď sa v meste už dlhší čas objavovala reklama na nové byty, predaj nebol spustený. Stalo sa tak v uplynulých týždňoch. Podľa zámeru, ktorý developer predložil úradom, malo v projekte vyrásť 91 bytov a 160 apartmánov. Developer neuvádza, koľko jednotiek komplex nakoniec ponúkne. Aktuálne je ich k dispozícii 89. Finep totiž do predaja dal len byty a apartmány na treťom až štrnástom podlaží.

Projekt Premiére
Zdroj: Finep SK
Projekt Premiére

Projekt Premiére Zdroj: Finep SK

Na predaj sú jednotky od 36,94 do 99,08 štvorcového metra. Priemerné ceny sa pohybujú od 2 529 do 2 619 eur za štvorcový meter. Napríklad najlacnejšou jednotkou je jednoizbové štúdio s rozmerom 44,3 štvorcového metra. Developer zaň pýta 120 940 eur. Ponuke pritom dominujú apartmány. Trojizbový byt s výmerou 60,61 štvorcového metra stojí necelých dvestotisíc eur. Ceny parkovacích stojísk developer na stránke neuvádza.

V predaji pritom nie sú najlukratívnejšie jednotky na 15 až 23 podlaží. Podľa oficiálnej stránky projektu sú práve tam situované aj najväčšie byty a apartmány do rozlohy 125 štvorcových metrov. Súčasťou projektu sú aj kancelárie a obchodné priestory.

Developer Finep sa v Bratislave zviditeľnil najmä projektom Jégého alej v Ružinove, kde v štyroch fázach ponúkol takmer tisícku bytov. V jeho portfóliu je aj nábytkársky dom Atrium v Petržalke.