Spoločnosť Residence chce v Bratislave v priebehu dvoch rokov postaviť ďalšiu výškovú budovu. Residence Tower bude stáť medzi Jégého a Miletičovou ulicou v druhom okrese hlavného mesta a mala by mať 32 poschodí s bytmi a administratívnymi priestormi.

Jej výška by mala dosiahnuť 107 metrov. Práce sa podľa manažéra projektu Marka Havaša začali v auguste a hotové by mali byť v decembri 2008. Náklady na výstavbu spoločnosť neuvádza.

V budove by malo byť 252 bytových jednotiek, štvorhviezdičkový hotel a takmer 7-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov, ktoré by sa podľa zámerov investora mali predávať, menej prenajímať. Naplánované sú aj priestory pre banku, reštauráciu a päťposchodovú podzemnú garáž s 530 parkovacími miestami.

Výšková budova bude podľa hlavnej inžinierky projektu Márie Burianovej rozdelená na dve časti. V prvej sa budú nachádzať kancelárie, relaxačné centrum a od 19. po 31. podlažie hotel s vyše sto izbami.

Cena za predaj administratívnych priestorov by sa mala pohybovať od 70- do 85-tisíc Sk vrátane DPH. Na 32. podlaží bude bar s vyhliadkou na Bratislavu.

Veža Residence bude treťou najvyššou v Bratislave

Druhá časť by od tretieho po 31. podlažie by mala obsahovať byty s výmerou od 47 do 185 m2. Ich ceny sa budú odvíjať od poschodia, pričom platí, že čím vyššie, tým drahšie. Do 17. poschodia budú ceny od 50- do 70-tisíc korún, vyššie od 90- až po 120-tisíc korún za štvorcový meter.

Ku komplexu bude patriť aj trojposchodová budova s reštauračnými zariadeniami a niekoľkými apartmánmi. Projekt prispeje ďalšou výškovou budovou k rozširujúcej sa perspektíve vežiakov v širšom centre Bratislavy.

Len o niekoľko sto metrov ďalej, na druhej strane Jégého ulice bude stáť 21-poschodová veža projektu Jégého alej. Opačným smerom pri Záhradníckej ulici tento rok po dlhom čakaní dokončili obytný dom Glória s 29 podlažiami a výškou sto metrov.

Veža Residence by ju mala prerásť o sedem metrov a zaradiť sa tak medzi najvyššie budovy Bratislavy, ktorými sú Tower 115 (115 metrov), Národná banka (111 metrov) a Slovenská televízia (107 metrov). Investorom projektu je bratislavská firma ERS Holding, ktorá doteraz zrealizovala výstavbu bytových domov a nákupného centra.

Vizualizácia – ERS Holding