Valerián tvoria dva bytové domy pri odbočke na Kvetinársku ulicu. Spolu v nich bude 64 jednoizbových až trojizbových bytov. Každý má balkón alebo lodžiu, na najvyššom siedmom poschodí terasu.

Domy sú prepojené prízemím s občianskou vybavenosťou a podzemnou garážou. Samostatné garáže budú aj na prízemí. Byty sa predávajú v štandarde aj s parkovacím miestom. Ceny sa pohybujú od vyše 1 800 až po necelých 1 900 eur s daňou za štvorcový meter.

Najviac, až 46 je trojizbákov, ktoré majú výmery od 64 po 96 štvorcových metrov a ceny od 122-tisíc do 169-tisíc eur. Dvojizbové byty s rozlohami od 45 do 59 štvorcov stoja od necelých 90-tisíc do 114-tisíc eur a šesť jednoizbákov s takmer 40 m2 má jednotnú cenu 78-tisíc eur.

Bencont Development má konte bytové projekty Nový Martin, rozsiahly Jurský obytný park či aktuálne rozostavaný Tujetoin v Dúbravke.

Valerián – nové byty na Kazanskej od Bencontu

Bytový dom Valerián - aktuálny stav výstavby Zdroj: Bencont Development

Projekt v Podunajských Biskupiciach pôvodne pripravovala firma Kompleting pod názvom Bytové veže Kazanská. Plány roky pripomínala iba vykopaná jama.

Hneď vedľa sa vlani v lete začala výstavba ďalšieho dlhšie pozastaveného projektu Ecohouse, ktorý už má hotovú hrubú stavbu. Na opačnej strane, smerom k Slovnaftskej ceste, sú základy iného roky stojaceho projektu – Mendelsohn.

Na druhej strane Kazanskej sa postupne rozrastá bytový komplex Malý Dunaj od developera Penzión, stavebné družstvo. Greefin Group o kúsok ďalej pripravuje bytovku Heaven House. Bližšie pri križovatke s Uzbeckou ulicou je ešte posledný väčší pozemok pripravený na výstavbu, ktorý vlastní firma patriaca Prvej stavebnej sporiteľni.