Bencont Development spustil výstavbu pred dvomi rokmi. Aktuálne už prebieha kolaudácia. Dva osempodlažné bytové domy prepojené parterom s obchodnými prevádzkami a podzemnou garážou priniesli 64 bytov.

Predaj bol spustený v novembri 2015. Aktuálne ešte zostáva predať desať bytov, pričom viacero je už rezervovaných. Ceny voľných bytov sa pohybujú niečo nad 1 800 eur za štvorcový meter. V cene je však aj stojisko v podzemnej garáži.

Možnosti parkovania dopĺňajú samostatné garáže s vjazdom z parkoviska za domom, kde sú aj stojiská pre návštevníkov obchodných prevádzok. Z nich je zatiaľ prenajatý jeden priestor, kde vznikne kaderníctvo.

Zástavba Kazanskej ulice vychádza z územného plánu zóny z polovice 90. rokov. Postupne pribúdajú novostavby pozdĺž oboch strán štvorprúdovej cesty so zeleným deliacim pruhom. K starším projektom ako Malý Dunaj I, II a III pribudol vlani Eco House so 76 bytmi.

Valerián je hotový, zástavba Kazanskej sa postupne dopĺňa

Bytový dom Valerián je dokončený Zdroj: TREND Reality

Samotný Bencont kúsok od Valeriána dokončuje aj dlho pozastavený projekt Mendelsohn. Výstavbu obnovil pred rokom, byty začal predávať začiatkom tohto roka. Hrubá stavba bude čoskoro hotová, dokončenie je plánované na koniec budúceho roka.

V príprave je aj Heaven House od skupiny Greefin na opačnej strane Kazanskej. O niečo ďalej, pri križovatke s Uzbeckou vyrastá aj väčší projekt Oppidum so 133 bytmi na desiatich podlažiach.

Čoskoro prinesieme hodnotenie projektu Valerián v rubrike Rande s realitou.

Valerián je hotový, zástavba Kazanskej sa postupne dopĺňa

Bytový dom Valerián je dokončený Zdroj: TREND Reality