V ponuke bývania v bratislavskej mestskej časti Vajnory je od januára minulého roku objekt vilového domu s názvom Starý Mlyn. Za projektom stojí spoločnosť VI Group architektov Duškovcov.

Mestská vila, ktorej začiatok výstavby bol pôvodne naplánovaný v prvom kvartáli minulého roku, mala nakoniec štart prác v auguste 2010. Objekt by malo spoločne tvoriť 10 dvoj- a trojizbových bytov a dva mezonety.

Päťpodlažná stavba by mala niesť prvky pôvodného objektu, ktorým bol starý mlyn. Podľa Doroty Kotradyovej zo spoločnosti VI Group, pojal investor projekt ako bývanie pre mladé rodiny a páry v okrajovej časti Bratislavy.

Cenníky dvojizbových bytov vo výmerách na úrovni 37,70 štvorcov začínajú na úrovni zhruba 1 697 eur za štvorcový meter vrátane DPH a štandardného vybavenia. Cena menšieho mezonetu s plochou 113,50 je 189 900 eur. Ten väčší, s plochou cez 124 štvorcov je o 10-tisíc eur drahší.

Vajnorské bývanie v Starom Mlyne

„V súčasnosti máme predaných sedem bytov. Voľné sú ešte trojizbové byty a mezonety,“ aktualizuje stav predaja D. Kotradyová. Dokončenie stavby predpokladá v druhom kvartáli tohto roku.

Pred kolaudáciou je ďalší projekt z dielne VI Group. Stavba v tej istej lokalite s názvom IN Vino je riešená ako mestská vila s desiatimi bytmi. S jej výstavbou začali v prvom kvartáli 2010. V predaji je ešte jednoizbový byt a dvojizbový mezonet.

Okrem vajnorských projektov, má spoločnosť VI Group v blízkej budúcnosti v talóne výstavbu dvoch polyfunkčných projektov v Bratislave.

O Vajnory má už dlhší čas záujem spoločnosť Eastfield, ktorá v projekte Nové Vajnory chce postaviť tisícky bytov za 860 miliónov eur.

Vizualizácia - VI Group