„Snahou je nájsť spôsob, ako projekt čo najlepšie zefektívniť,“ vysvetľuje Tomáš Halán, hovorca Váhostavu. Do úvahy podľa informácií TRENDU prichádza niekoľko variantov. Súčasní majitelia pritom už komplex prekresľovali a pred dvoma rokmi sa chystali vo výstavbe pokračovať. Firmy vtedy oslovovali aj realitné kancelárie, ktoré mali pomôcť pri príprave.

Investorskou spoločnosťou sú Jarabiny Invest, a.s. Firma plánovala znížiť množstvo bytov zo 454 na 381 a znížiť podlažnosť nahustených obytných blokov, pričom dominantou mala ostať 16-podlažná veža, z ktorej v súčasnosti stojí už niekoľko podlaží. Na úkor zmenšenia počtu bytov zasa bol v pláne nárast plôch občianskej vybavenosti a kancelárií, ako aj o niečo menej parkovacích miest.

Firmy chceli pôvodne navrhnutý vnútorný priestor sprístupniť aj verejnosti, v porovnaní s prvotným zámerom teda nemal byť izolovaný. Počítalo sa s vytvorením pešej pasáže prepájajúcej Mlynské Nivy a Jarabinkovú, zeleňou, ihriskami a lavičkami.

Pôvodným majiteľom bola skupina Atlas Real, ktorá v hlavnom meste postavila Boriu, Hrachovú, Domino na Trnavskej a kondomínia vo Vrakuni. Známa sa stala aj plánovaným megaprojektom Olympia. Ceny bytov v Jarabinách dosahovali uprostred vrcholiacej krízy úroveň vyše 2 500 eur/m2 vrátane DPH, neskôr sa hovorilo o nižšej hladine.

V susedstve sa nachádza aj trojvežový, taktiež nedostavaný, projekt 3nity. Novostavba izraelského developera sa „preslávila“ vtedy, keď sa prepadla strecha polyfunkčnej podnože a neskôr šiel rozostavaný projekt do konkurzu. Nedávno ho získal generálny dodávateľ, spoločnosť Metrostav, ktorá plánuje opravu poškodených častí a dostavbu vežiakov.