Autor Giacomo Zamboni ju predovšetkým prisunul čo najtesnejšie k záseku vedľa ulice, vrezanej do úpätia hory Monte Arbostora.

Neobracia sa podľa tunajšej obyčaje horným podlažím k ulici. Vedú k nej dlhé schody prerušené dvoma podestami od vlastného parkoviska pri ceste.

„Utajenú“ vilu na hranici Švajčiarska a Talianska vidia iba zainteresovaní

Zdroj: ZMB Architettura

Zíde sa k nádrži prekrytej minimalistickou kompozíciou z dosák, jednej z vodných akcentov vily, kde možno využili blízky horský potok – k Vodnému patiu pred vstupom. Z patia i zo záhradnej terasy vyzerá dom ako prízemný.

Farba sa prispôsobuje masívu

Z omylu vyvedie priechod k pokračovaniu schodov na dolnú terasu. Vymedzuje ju dvojpodlažné krídlo.

Vybočuje z línie extrémne dlhého východného krídla odskokom, ktorým umiestnili krídlo mimo pohľadovej osi. V nej dom nepochybne pôsobí rozľahlo. Vyše tisíc štvorcových metrov vnútorného priestoru by v ňom však nik nečakal.

„Utajenú“ vilu na hranici Švajčiarska a Talianska vidia iba zainteresovaní

Zdroj: ZMB Architettura

Konfigurácia krídel vytvára „ukrytú“ vilu. Navyše – opäť na rozdiel od okolitých domov v hnedých, okrových a béžových tónoch a s klasickou strechou – je Vila Stealth integrovaná s prírodným prostredím.

Farbou sa prispôsobuje skalnému masívu, ktorý klesá až k jazeru, k zemine a kôre stromov blízkeho okraju lesa. Ustupuje jazernej krajine.

Je potrebné dodať, že čierna farba sa v ostatnom čase stáva dizajnovým trendom. Malý ateliér 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa