Prvé informácie o projekte prišli vlani na jeseň. Štartovacie bývanie, ako ho označil sám investor, prinesie stovku jedno- až trojizbových bytov s výmerami od 26 po 73 m2. Konkrétne ceny zatiaľ nie sú známe, spoločnosť zverejnila len predbežnú hodnotu okolo 1 200 eur/m2 s DPH, v čom je zahrnutá aj pivničná kobka.

Stavba na ulici Antona Prídavku prinesie päťpodlažný objekt spolu s obchodnými prevádzkami na prízemí. Majú byť vhodné pre menšie obchody a služby najmä lokálneho charakteru. Celkovo vznikne 1 186 m2 takýchto priestorov. Parkovanie zabezpečí 125 vonkajších státí v okolí objektu, dokončenie výstavby je naplánované na marec 2017.

Cresco prebuduje dlhé roky chátrajúci objekt s charakteristickou modrou fasádou. Začali ho stavať v osemdesiatych rokoch a nikdy nedokončili. Cresco získalo budovu vlani na jeseň. „Rokovania s nemocnicou a proces kúpy nám trval dva roky. Pred niekoľkými dňami sme to dostali na list vlastníctva,“ vysvetľoval vlani na jeseň Ján Krnáč z Cresco Group.

Na trojke: Stovka nových bytov v Prešove

Na trojke - vizualizácia Zdroj: Cresco Group

Rozostavaná budova bola v správe Nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana, ktorá sa ju viackrát pokúšala predať. V minulosti pýtala podľa prešovského primátora Pavla Hagyariho za budovu 1,5 milióna eur a o objekt sa zaujímalo aj mesto. Cena sa mu však zdala privysoká.

Skupina Cresco nie je v developmente novým hráčom. Firma „vyrástla“ v Bratislave, kde začínala obytnou zónou v Rusovciach a okrem niekoľkých menších projektov stojí za Troma vežami či rozsiahlou výstavbou tisícok bytov na okraji Petržalky pod názvom Slnečnice. Spolu s J&T Real Estate by rada vybudovala aj nový projekt na mieste bývalého PKO v hlavnom meste.