K doteraz dokončenej prvej fáze nazvanej Veterná (prečítajte si Rande s realitou) a druhej etape Slnečná (tiež sme hodnotili v Rande s realitou) pribudla prvá časť tretej etapy nazvanej Východná.

Skolaudovaný je blok C, teda trojpodlažná bytovka s 36 bytmi, ktoré si majú noví obyvatelia prevziať koncom marca. O mesiac neskôr má byť skolaudovaný šesťpodlažný objekt pozostávajúci z blokov A a B. Spolu je tu 94 bytov.

Trnavský komplex Arboria dokončuje ďalších 130 bytov

Arboria Východná a Zelená - výstavba Zdroj: Lucron Development

Výstavba Arborie Východná sa začala koncom leta 2015. Ceny bytov sa v tom čase pohybovali v priemere okolo 1 500 až 1 600 eur za štvorcový meter, v cene väčšiny bolo zahrnuté aj jedno parkovacie miesto. V predaji sú už len posledné byty, ktoré dnes stoja okolo 1 900 až 2 000 eur/m2.

Rok po začiatku výstavby Východnej začal Lucron stavať aj prvé dva bloky Arborie Zelená, tretí pridal začiatkom tohto roka. Spolu je tu rozostavaných na šiestich podlažiach vyše dvesto bytov, ktoré majú byť dokončené na jar 2018.

Predaná je aktuálne takmer polovica z nich. Voľné byty sú na predaj za približne 1 600 až 1 800 eur/m2. V cene však už nie sú parkovacie stojiská, za ktoré si treba priplatiť necelých šesťtisíc eur.

Po dokončení Arborie Zelená odovzdá Lucron mestu zhruba trojhektárový park rozkladajúci sa medzi doteraz hotovými objektmi. Celá nová trnavská štvrť je rozplánovaná zhruba do desiatich etáp.

Trnavský komplex Arboria dokončuje ďalších 130 bytov

Arboria - aktuálne etapy výstavby Zdroj: Lucron Development

Developer s luxemburskými koreňmi má rozostavané projekty aj v Bratislave. Aktuálne kolauduje prvú fázu väčšieho celku Malé Krasňany v Rači. V Novom Meste rozbehol výstavbu Urban Residence. Spolu prinesú okolo deväťsto bytov.