Projekt rozsiahlej novej obytnej štvrte Arboria v krajskom meste Trnava sa nachádza približne v polovici výstavby, priebežne v ňom developer Lucron postavil 1 217 bytov. „Päť bytových domov sme už dokončili, dva dokončujeme a jeden sme práve začali stavať,“ povedal pre TREND Pavel Baslík, šéf marketingu developerskej spoločnosti. Súčasťou nového bytového domu bude aj viacero maloobchodných prevádzok. Ponuka moloobchodu by v budúcnosti mala byť ešte väčšia, čím sa rozšíri potrebná a žiadaná občianska vybavenosť.

Chcú zaujať aj Bratislavčanov

Lokalita má napojenie na obchvat Trnavy a preto je podľa developera zaujímavá nielen pre Trnavčanov, ale aj pre ľudí z okolitých miest, vrátane Bratislavy. Cieľovou skupinou projektu od architektov z ateliérov A3A, šujan_stassel a Compass sú aj zamestnanci v priemyselných komplexoch v blízkosti diaľnice.

Neprehliadnite

Trnavská Arboria sa rozšíri na dvojnásobok, pridá 1 600 bytov

Tento rok v lete má byť odovzdaný bytový dom Južná a otvorené retailové prevádzky v parteri. Kolaudácia okružnej križovatky je naplánovaná na jún 2021. Bytový dom Súhvezdná bude odovzdaný na jeseň tohto roku. V predpredaji častí Južná, Novomestská a Súhvezdná, kde je 406 bytov, je predaných 276 z nich. Ďalšie byty v budove Južná A02 budú vo vlastníctve obchodného partnera developera a budú určené výlučne na prenájom. „Neponúkame klasicky len dve možnosti prevedenia, ale celú farebnú škálu možností – to platí pri výbere podláh a obkladov. Štandardom sú kvalitné interiérové a exteriérové dvere, šesťkomorové plastové okná a priestranné lodžie a balkóny,“ doplnil P. Baslík.

Rozšíria verejný park

Plán projektu je nastavený tak, že každý rok začne výstavba jedného objektu a teda aj kolaudáciou jedného objektu. Postupne budú pribúdať ďalšie bytové a maloobchodné priestory, námestie, zastávka mestskej hromadnej dopravy. Po dokončení bude projekt obsahovať 18 bytových domov s kompletnou infraštruktúrou.

Naplánované je aj rozšírenie verejného parku Relax Park, kde by mali pribudnúť ďalšie možnosti na trávenie voľného času. Nová štvrť by mala obsahovať stovky vyrastených stromov. Časť plánovaných zelených plôch patrí bytovým domom, časť bude verejnou zeleňou, ktorú develper odovzdá mestu. Starostlivosť o verejnú zeleň, ktorá zatiaľ nie je odovzdaná, zabezpečuje Lucron.